Ana SayfaTürkiyeMilli Görüş'e 'terör örgütü' diyen Ozan Ceyhun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı kararnameyle büyükelçi...

Milli Görüş’e ‘terör örgütü’ diyen Ozan Ceyhun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzaladığı kararnameyle büyükelçi oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla bugün yürürlüğe giren kararname ile Avusturya Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne atandı.

Ozan Ceyhun, Avrupa milletvekili sıfatıyla Avrupa Parlamentosu’nda 2002’de yaptığı konuşmada, Milli Görüş ve Berlin İslam Federasyonu’nun en az terör örgütleri kadar tehlikeli olduğunu söylemişti. Ceyhun, “Türban, başörtüsü değil. Türban politik bir üniforma ve tutucu, dogmatik bir İslam’ı temsil ediyor.” ifadelerinin de sahibi.

Ozan Ceyhun kimdir?

Türkiye İşçi Partili ve Türkiye Yazarlar Sendikası yöneticiliği yapan yazar Demirtaş Ceyhun’un oğlu olan Ozan Ceyhun, 1960, Adana doğumludur. 1979 yılında Boğaziçi Lisesi’nden mezun olan Ceyhun, Hacettepe Üniversitesi’nde Alman Dili ve Edebiyatı okudu. 12 Eylül 1980 darbesinde Avusturya’ya sonrasında da 1982 yılında Almanya’ya giden Ceyhun, Almanya’da sosyal pedagog eğitimi gördü.

1992 ve 1998 yılları arasında Hessen Sosyal Bakanlığı’nda çalışan, 1998 ile 2000 yılları arasında Yeşilller Partisi, ardında SPD milletvekili olarak Avrupa Parlamentosu’nda görev alan Ceyhun, daha sonra AK Parti’de danışmanlık yaptı.

Ozan Ceyhun, 7 Haziran 2015 seçimlerinde de AK Parti’den milletvekili adayı olarak gösterilmişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri