Ana SayfaTürkiyeMilli Savunma Bakanlığı'ndan 103 emekli amirale tepki

Milli Savunma Bakanlığı’ndan 103 emekli amirale tepki

Millî Savunma Bakanlığı'ndan 103 emekli amiralin ortak bildirisine ilişkin bir açıklama yaptı

Millî Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada 103 emekli amiralin ortak bildirisine ilişkin olarak, ‘Bağımsız Türk yargısının gereğini yapacaktır’ ifadelerine yer verildi..

Milli Savunma Bakanlığı, 103 emekli amiralin yayımladığı bildiriye sert tepki gösterdi.

MSB’den yapılan 8 maddelik açıklamada “Böyle bir bildiri yayınlamanın demokrasimize zarar vermekten, Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin moral ve motivasyonunu olumsuz etkilemekten ve düşmanlarımızı sevindirmekten başka bir işe yaramayacağı açıktır. Bağımsız Türk yargısının gereğini yapacağına inancımız tamdır.” denildi.

Ne olmuştu?

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un “Bir Cumhurbaşkanı Montrö’yü de feshedebilir mi?” sorusuna “Teknik olarak evet” yanıtını vermesi tartışmayı başlatmıştı.

Şentop, söz konusu TV programında herhangi bir sözleşme ismi zikretmediği görüşünü dile getirirken “Ortalama zeka seviyesini düşünerek konuşuyoruz. Bunun altında olanlar için benim yapabileceğim bir şey yok” demişti.

Şentop’un açıklamaları tartışılmaya devam ederken 103 emekli amiral, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un ifadeleriyle başlayan tartışmalara ve Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı’nın “takke ve cübbe” giydiği bir fotoğrafının basına yansımasına ilişkin ortak bir bildiri yayımlamıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri