Ana SayfaMagazinHangisi Türkiye'den geçmez? Kim Milyoner Olmak İster 250 bin liralık soru: Hangisi...

Hangisi Türkiye’den geçmez? Kim Milyoner Olmak İster 250 bin liralık soru: Hangisi Türkiye’den geçmez?

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 250 bin liralık soru ve cevabı şu şekilde: Hangisi Türkiye'den geçmez? Soru bir coğrafya sorusu.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 250 bin liralık soru ve cevabı şu şekilde: Hangisi Türkiye’den geçmez? Soru bir coğrafya sorusu. Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla ekrana gelen uzun soluklu bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster’de Betül Yoğurtçu isimli yarışmacı 250 bin liralık soruya kadar geldi.

Kim Milyoner Almak İster 250 bin liralık soru: Hangisi Türkiye’den geçmez?

A. 36 derece kuzey paraleli

B. 42 derece kuzey paraleli

C. 26 derece doğu meridyeni

D. 45 derece doğu meridyeni

Kim Milyoner olmak İster 250 bin liralık soru ve cevabı

Milyoner 250 bin liralık sorusunun cevabı araştırılıyor. Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu ekranların en uzun süren bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster, 16 Mayıs Pazar akşamı yeni bölümüyle ekrana geldi. Kim Milyoner Olmak İster yarışmasıda 250 bin liralık soruyu açtırmayı başaran bakalım soruya doğru yanıt verebilecek mi?

Kim Milyoner Almak İster yarışmasında 125 bin lira değerinde soru soruldu. İngiltere’de katıldığı bir sergiye dalgıç giysisiyle gelen nefes alamayıp fenalaşınca yanında getirdiği ıstekayla başlığı sökülerek kurtarılan ressam kimdir?

Kim Milyoner Olmak İster 125 bin liralık sanat sorusu ve cevabı: İngiltere’de katıldığı bir sergiye dalgıç giysisiyle gelen nefes alamayıp fenalaşınca yanında getirdiği ıstekayla başlığı sökülerek kurtarılan ressam kimdir?

A. Andy Warhol

B. Pablo Picasso

C. Salvador Dali

D. Marcel Duchamp

Sorunun doğru cevabı C seçeneği olacak. Yani büyük ressam Salvador Dali.

Milyoner yarışmacısı Betül Yoğurtçu kimdir?

Doğuştan serebral palsi (beyin felci) hastası olan Betül Yoğurtçu, 23 yaşında ve yarışmaya Afyonkarahisar’dan katılıyor. Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı mezunu olan Betül Hanım, yarışmada 15.000 TL kazanırsa bilgisayar satın almak, 250 bin lira kazanırsa tarımla ilgilenip avokado yetiştiriciliği yapmak istediğini söylüyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri