Ana SayfaMagazinMilyoner sorusu: Başkarakteri Arturo Bandini olan ve 2006'da beyaz perdeye de uyarlanmış...

Milyoner sorusu: Başkarakteri Arturo Bandini olan ve 2006’da beyaz perdeye de uyarlanmış John Fante romanı hangisidir?

Kim Milyoner Olmak İster sorusu ve cevabı: Başkarakteri Arturo Bandini olan ve 2006'da beyaz perdeye de uyarlanmış John Fante romanı hangisidir?

Kim Milyoner Olmak ister yarışmasında ikinci baraj sorusunun cevabı merak konusu oldu. Başkarakteri Arturo Bandini olan ve 2006’da beyaz perdeye de uyarlanmış John Fante romanı hangisidir? Milyoner yarışmasında 2 baraj sorusu ve cevabı merak konusu oldu. İşte doğru yanıt ve diğer detaylar.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının 933. bölümü bu akşam yayınlandı. Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla ekrana gelen Milyoner yarışmasında cevabı merak edilen soru şu şekilde: Milyoner sorusu: Başkarakteri Arturo Bandini olan ve 2006’da beyaz perdeye de uyarlanmış John Fante romanı hangisidir?

A. Çavdar Tarlasında Çocuklar

B. Yolda

C. Toza Sor

D. Bülbülü Öldürmek

Milyoner’in 21 yaşındaki ismi Murat Çakan soru için joker hakkını kullandı. Sorunun doğru yanıtı C olacaktı. Joker de doğru yanıtı söyledi. Böylelikle Murat Çakan ikinci barajı da aşmış oldu.

Toza Sor romanı hakkında

Charles Bukowski’nin “Benim Tanrımdı” dediği yazarın başyapıtı…

Charles Bukowski gençlik yıllarında kütüphanede tesadüfen kitaplarını keşfettiği Fante’yi hiç unutmamış. Tanınmış bir yazar olunca, Fante’yi keşfinden 39 yıl sonra, 80’li yıllarda, kitaplarını basan yayınevine önermiş. Fante hayattayken kitaplarının yeniden basıldığını görmüş.

Charles Bukowski, “Fante benim tanrı’mdı” diyor Toza Sor’un önsözünde. John Fante gerçekten de iyi bir yazar. Kendi yaşamından yola çıkarak yazıyor eserlerini. Toza Sor’da yazarlık yaşamının, gençliğinin ilk yıllarını anlattığı dörtlemesinin en tanınmış romanı. Çölde bir toz bulutuna kapılıp giden muhteşem bir aşkın öyküsünü anlatıyor. Toza Sor’u okuduğunuzda gerçekçi anlatımı sizleri de etkileyecek ve Bukowski’ye hak vereceksiniz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri