Ana SayfaTürkiyeMilyonlarca liralık borç, devredilen gayrimenkuller! Folkart'a haciz şoku!

Milyonlarca liralık borç, devredilen gayrimenkuller! Folkart’a haciz şoku!

Ortaklarının arasında Ethem Sancak’ın kuzeni Mesut Sancak’ın da bulunduğu Folkart firması haciz haberleriyle gündemde. İddiaya göre Folkart’ın reklam ajansı, alacaklı firmaya yayın bedelini ödemedi. Hacizden kurtulmak içinse Folkart ile iş birliği yaparak gayrimenkul kaçırdığı iddia edildi.

İzmir’de faaliyet gösteren ve Ethem Sancak’ın kuzeni Mesut Sancak ile Hasan Ege Tütüncüoğlu’nun ortak olduğu olduğu, Folkart firmasının reklam ajansı olan Sisus Reklam, Folkart adına yapılan reklam yayınlarının bedelini ödemedi. Alacaklı firmanın yürüttüğü hukuki süreçte, daha evvel Folkart’ın Sisus’a devrettiği gayrimenkullerin, bu kez de Folkart’a devredilerek kaçırılmak istendiği ortaya çıktı. Bunun neticesinde açılan davada Folkart’ın davalı şirketle bağlantılı hareket ettiği gerekçesi ile Folkart da tasarrufun iptali davasına dahil edildi ve söz konusu gayrimenkullere ihtiyati haciz konuldu.

Milyonları bulan borç

Sözcü’nün haberine göre; MG Medya Yayıncılık Hizmetleri Ticaret A.Ş., İzmir’de faaliyet gösteren ve Hasan Ege Tütüncüoğlu’nun sahibi olduğu Sisus Reklamcılık Turizm Organizasyon Hizmetleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nden olan, 6.2 milyon TL tutarında alacağına karşılık alacak takibi davası açtı. Hasan Ege Tütüncüoğlu, aynı zamanda yine İzmir’de faaliyet gösteren EgeOutdoor Reklam Hizmetleri A.Ş.’nin de sahibi.

Alacak takibi davası ile ilgili olarak, Sisus Reklamcılık’ın yanında İzmir’de aynı adreste, Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi No: 5/621 , faaliyet gösteren EgeOutdoor ve eşi Çiğdem Tütüncüoğlu’nun kurucusu olduğu SEM Public firmalarına ait bu adresteki olan tüm menkul malları yetkili mahkemeden alınan takibin devamına dair karar ile (bilgisayar ekipmanları, server’ları dahil) 24 Temmuz’da haciz işlemi ile muhafaza altına alındı. Sisus Reklamcılık’ın piyasaya olan borçları nedeni ile zaten faaliyetleri son bulmuştu. Bu haciz sonucunda da EgeOutdoor, ofis merkezi adresinde faaliyetlerine devam edemeyecek duruma geldi.

Gayrimenkuller devrerdildi

Ayrıca, çeşitli tarihlerde Sisus Reklamcılık’tan sahip olduğu bir takım gayrimenkullerin, başka şirketlere devredilerek kaçırıldığı tespit edildi. Bu taşınmazlara ilişkin MG Medya tarafından, Sisus Reklamcılık ve devir alan şirketlere tasarrufun iptali davası açıldı ve devredilen taşınmazlar için ihtiyati haciz işlemi yapıldı. Bu süreç sırasında, söz konusu taşınmazlardan İzce Reklam’a devir edilmiş olan gayrimenkul, bu sefer de Folkart’a devredilerek, kaçırılmak istendi. Bunun üzerine, Folkart’ın da davalılar ile bağlantılı olduğu ve birlikte hareket ettiği gerekçesi ile Folkart da tasarrufun iptali davasına dahil edildi ve söz konusu gayrimenkule ihtiyati haciz konuldu.

Folkart’ın sahibi kim?

İzmir’de faaliyet gösteren Folkart firmasının büyük ortağı ünlü iş adamı Ethem Sancak’ın kuzeni Mesut Sancak. Hasan Ege Tütüncüolu’nun da firmada ortaklığı bulunuyor. Firma son dönemlerde İzmir’de inşa ettikleri gökdelenlerle tanınıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz