Ana SayfaSporMini değerlendirme: TFF U-21 Ligi’ni kaldırdı

Mini değerlendirme: TFF U-21 Ligi’ni kaldırdı

TFF yetkilileri U21 Ligi’nin kaldırılması ile ilgili değerlendirme toplantısı yaptı. Alınan kararda Türk futboluna beklenen katkıyı sağlayamadığı gerekçesiyle U21 Ligi’nin kaldırılması kararının doğru olduğu dile getirildi ve ligin oynanmaması konusunda görüş birliğine varıldı. Bunun yanı sıra  TFF ve Kulüpler Birliği’nin, bu ligin yerini dolduracak alternatif organizasyonlar üzerinde çalışma yapması kararlaştırıldı.

Alınan karar sonrası, bazı kesim kararın olumlu olduğunu savunurken, bazı kesim ise hatalı bir karar alındığı yönünde fikirlerini beyan etti. Peki, TFF’nin U-21 liglerini kaldırması nasıl bir karar? Yerine neler getirilebilir?

Şu anda oynanmakta olan U-21 ligi yerine bir şekilde takımlarında forma şansı bulamayan futbolcuların formlarını koruyabilmeleri ve genç oyuncuların da deneyim kazanması amacıyla İngiltere tipi Rezerve Lig kurulabilir. Rezerve Lig ile Türk futbolunun geleceğini ve oyuncuların performanslarını olumlu yönde etkileyecek ciddi bir atılım yapılabilir ki bu tarz işleri U-21 liglerinde bulamadık. U-21 liglerinin kaldırılması ile birlikte Rezerve Lig, tekrar gündeme getirilmesi gereken bir konu olmalıdır. Hele ki 3 büyüklerin bu kadar kendi öz kaynaklarından oyuncu yetiştirmeye ihtiyacı olduğu sırada…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz