Ana SayfaTürkiyeMilletin ekmeğiyle oynamayın! Eyüp Belediyesi 663 ailenin ücretsiz ekmek aldığı Halk Ekmek...

Milletin ekmeğiyle oynamayın! Eyüp Belediyesi 663 ailenin ücretsiz ekmek aldığı Halk Ekmek büfesini kaldırmak istedi

Eyüp Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi himayesindeki Halk Ekmek büfesine müdahale etmek istedi.

Eyüp Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi himayesindeki Halk Ekmek büfesine müdahale etmek istedi. Büfeden bine yakın ailenin ücretsiz ekmek aldığı öğrenildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait Halk Ekmek büfesine, Eyüp Belediyesine bağlı zabıta ekipleri müdahale etmek istedi. Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama olay yerinde duruma tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) bağlı olan Eyüp-Karadolap Mahallesi Atatürk Bulvarı’ndaki Halk Ekmek büfesine Eyüp Belediyesi zabıtaları müdahale etmek istedi.

Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama, zabıtalara tepki gösterdi. Nama, “Ekiplerinizi toplayın ve uzaklaşın. Buradaki hizmetler büyükşehir belediyesi tarafından karşılanıyor. Size hukuksuz emir veremez amiriniz. Büyükşehir belediyesine ait bir alanda Eyüp Belediyesi tasarruf kullanamaz” ifadelerini kullandı.

Halk Ekmek büfesinden 663 aile ücretsiz ekmek alıyordu

Özgen Nama, Halktv muhabirlerine bir açıklama yaptı. yaptığı açıklamada Eyüp Belediyesine bağlı zabıtaların söz konusu büfeyle kapalı alan elde edildiğini ve imar kanunundan kaynaklanan haklarını kullanmak istediklerini beyan ettiklerini söyledi. Nama, CHP’li belediye meclis üyelerininin ve mahallelinin olay yerine gelerek büfeye sahip çıktığını belirtti.

Mahallenin yoksul bir mahalle olduğunu ifade eden Nama, İBB Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından burada 663 ailenin her gün ücretsiz 3 ekmek alma hakkını kullandığını ancak bu büfe kaldırılırsa kullanamayacaklarını söyledi.

“İstanbul’da ekmek 1,5 lira, Halk Ekmek’te ise 75 kuruş. Halkı bu sağlıklı ekmeği en uygun fiyattan alma imkanından yoksun bırakamayız. Halk Ekmek’i İstanbul’un her çeperine götüreceğiz” diyen Nama, AKP’nin İBB’yi kaybettikten sonra ilçe belediyeleri gücünü kullanarak büfe açılışlarını engellemeye çalıştığını ifade etti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri