Ana SayfaDünyaModacı Haider Ackermann kimdir, kaç yaşında ve nereli

Modacı Haider Ackermann kimdir, kaç yaşında ve nereli

Haider Ackermann kimdir, kaç yaşında ve nereli? Dune filminin genç yıldızı Timothee Chalamet’in sıklığının arkasındaki isim olarak ününe ün katan ünlü tasarımcı Hader Ackermann kimdir merak konusu. Met Gala’nın en göz alıcı isimlerinden biri olmayı başaran ve TIME dergisinin ekim sayısında kapağını süsleyen Timothee Chalamet’in moda gurusu Haider Ackermann 1971 Kolombiya doğumlu.

Modacı Haider Ackermanm kimdir?

Fransız ebeveynler tarafından evlat edinilen Haider Ackerman küçük yaşta Afrika’yı dolaştı. Ackerman, çocukken, ziyaret ettiği kültürlerden, özellikle Etiyopya’daki kadınların giydiği dökümlü kumaşlardan ve Cezayir’deki yerlilerden ilham aldı.

Ackerman 12 yaşındayken ailesi Hollanda’ya taşındı ve 1994’te Antwerp Kraliyet Akademisi’nde eğitim almak için Belçika’ya gitti. Mezun olmadan, Ackerman kariyerine Paris’te John Galliano için stajyer olarak başladı. Ardından eski öğretmeni Wim Neels’in asistanı oldu.

2001 yılında Ackerman, yalnızca kadın giyimine odaklanan kendi markasını kurdu. 02/03 sonbahar/kış için ilk koleksiyonunu Paris’te sunarken giysileri, yetenekli döküm teknikler içeren avangard estetiğiyle büyüleyiciydi.

2003 yılında Ackerman, kendi markasının yanı sıra aynı anda iki koleksiyon tasarladığı Ruffo Research’ün baş tasarımcısı olarak işe başladı. Ackerman, 2004 yılında prestijli İsviçre Tekstil Ödülü’ne layık görüldü. Ertesi yıl, moda grubu bvba “32”ye katıldı. Yine 2005 yılında A dergisine konuk küratör olarak katkıda bulundu.

Karl Lagerfeld’in iltifatı

2010’da Karl Lagerfeld’den çok güçlü iltifatlar aldı.  Lagerfeld Chanel’den ayrılacak olursa işinin halefi olarak onu gösterdi. Aynı yıl Ackerman ilk ve son erkek giyim koleksiyonunu piyasaya sürdü.

Ertesi yıl American Vogue, Ackerman’ın tasarımlarını giyen Lady Gaga’yı kapağına taşıdı. Ackerman her zaman kıyafetlere odaklanan benzersiz bir tarza sahipti.

Haider Ackerman ana akım modadan uzaklaşan stiliyle bireyseldir ve kontrasta odaklanır. Kusursuz dökümlü kumaşlarıyla tanınan Ackerman, farklı kültürlerden ilham alıyor. Renk kullanımıysa koleksiyonlarına gösterişli bir görünüm kazandıran zarif bir derinlik katıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri