Ana SayfaTürkiyeModası geçmiş suçlamalar, ucuz algı çalışması... Davutoğlu’nu hedef alan Kurtuluş Tayiz, baltayı...

Modası geçmiş suçlamalar, ucuz algı çalışması… Davutoğlu’nu hedef alan Kurtuluş Tayiz, baltayı yine taşa vurdu

Bugünlerde iktidar yazarları, kendilerine verilen köşeleri sağlama almak ve üstlerinden takdir görmek için en kestirme yol olarak Davutoğlu’na saldırmayı seçiyor. Nitekim hedef Davutoğlu olunca iftiraya varan söylemler cezasız kaldığı gibi, son olarak geçtiğimiz günlerde sosyal medyadan Davutoğlu ve ailesini hedef alan ahlaksız bir saldırının failine de savcılık tarafından skandal bir şekilde takipszilik kararı verilmesi de hafızalarda tazeliğini koruyor.

Bu furyaya uyarak sık sık Davutoğlu’nu hedef alan “Yazar” Kurtuluş Tayiz, Akşam “Gazetesi”nde kendisine tahsis edilen köşede yine modası geçmiş, mesnetsiz suçlamalarla dolu bir yazı yazdı.

Davutoğlu’nu “Erdoğan ve ailesini hedef tahtasına oturtmak” ile suçlayan Tayiz, Davutoğlu’nun sözlerini çarpıtarak, Davutoğlu’nun Erdoğan ve ailesine saldırmak amacıyla Erdoğan ve ailesinin malvarlıklarının araştırılmasını istediğini iddia etti.

Oysa ki Davutoğlu, genel bir ifade kullanarak kendisi dahil herkesin mal varlıklarının araştırılmasını istemiş, “Yaşayan Cumhurbaşkanları dahil, ilgili herkesin mal varlığı Meclis’te araştırılsın” ifadelerini kullanmıştı. Üstelik bu açıklamayı da, Erdoğan’ın kendisi ve Babacan hakkında söylediği “Dolandırıcı” suçlaması üzerine yapmıştı.

Cumhurbaşkanı’nın kızı Esra Albayrak’a yönelik sosyal medyada kullanılan ahlaksız ve saldırgan ifadelere de en sert tepkinin Davutoğlu tarafından verilmesi, yine dikkat çekmişti.

ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ ALGISI

Tayiz’in gündemlerinden birisi de, Şehir Üniversitesi idi. Tayiz, yazısında Davutoğlu’nun, Şehir Üniversitesi’ni devletin imkanlarıyla kendi menfaati için kurmuş olduğu şeklinde bir algı yürüttü. Oysa ki Davutoğlu’nun, Şehir Üniversitesi’nden tek bir kuruş maddi gelir elde etmediği, üniversitede herhangi bir payının veya hissesinin de olmadığı bilinen bir gerçek. Üstelik üniversite, yapılandırılması durumunda ödeme gücünün olduğu banka borçları dolayısıyla önce kayyuma devredilmiş, ardından da kapatılmıştı.

TUTARLILIK VURGUSU

Tayiz, yazısında ayrıca Davutoğlu’nu “Düne kadar her kademesinde görev aldığı yönetimi bugün kötüleme yarışına girmekle” suçladı ve bunu “tutarsızlık” olarak nitelendirdi.

Davutoğlu, bu suçlamalara yönelik milletin hukukunu savunmak için siyasete tekrar döndüğünü, kimseye şahsi bir kin beslemediğini ve ilkeleri için mücadele ettiğini, iktidarın son yıllarda savrulduğu noktadan duyduğu rahatsızlığı defalarca dile getirmiş, “Dava benim elimde şimdi, onlar davayı bıraktı” ifadelerini kullanmıştı.

Üstelik Davutoğlu, Gelecek Partisi olarak doğruları destekleyen, yanlışları eleştiren yapıcı bir muhalefette bulunduklarını defalarca ifade ederken, hükümeti Libya politikaları gibi doğru gördükleri konularda desteklemekten de geri durmuyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri