Ana SayfaTürkiyeMücahit Birinci hakkındaki taciz iddialarına İsmail Saymaz'dan flaş yorum

Mücahit Birinci hakkındaki taciz iddialarına İsmail Saymaz’dan flaş yorum

Gazeteci İsmail Saymaz, adı taciz iddialarıyla anılan AK Partili Mücahit Birinci’nin MKYK’nın WhatsApp grubundan çıktığını belirtti.

Hakkında cinsel taciz iddiaları ortaya atılan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Mücahit Birinci’nin parti yöneticilerinin bulunduğu WhatsApp grubundan ayrıldığı öne sürüldü.

Halktv’den İsmail Saymaz’ın haberine göre, Mücahit Birinci’nin evli bir kadına tacizde bulunduğu yönündeki WhatsApp yazışmaları son günlerde sosyal medyada yayılmıştı. İddiaları reddeden Mücahit Birinci, terörle mücadele savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu açıklamıştı.

Birinci ile ilgili iddialara AK Parti yönetimindeki mesai arkadaşlarının sessiz kalması dikkat çekmişti. Konuyla ilgili Halktv’ye konuşan AK Parti kaynakları, Mücahit Birinci’nin genel merkeze çağırılarak iddiaların sorulacağı ve kendisine uyarıda bulunulacağı bilgisini verdi.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da Birinci’nin televizyon programlarına çok çıkması ve “Alışacaksınız” yönündeki açıklamasından rahatsız olduğu öğrenildi.

Parti yönetiminin bu tavrı sonrasında Birinci’nin MKYK üyelerinin bulunduğu WhatsApp grubundan ayrıldığı öne sürüldü.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri