Ana SayfaTürkiyeMücahit Birinci kalitesi diye bir şey var! Daha önce şeyhi firavuna benzetmişti...

Mücahit Birinci kalitesi diye bir şey var! Daha önce şeyhi firavuna benzetmişti ama şimdi…

Daha önce Birleşik Arap Emirlikleri şeyhi için firavun benzetmesi yapan AK Partili Mücahit Birinci, Şeyh Zayed Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul’da konuğu olunca ağız değiştirdi.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) fiili lideri konumundaki Veliaht Prens Şeyh Muhammed bin Zayed, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la resmi temaslarda bulunmak için Ankara’ya geldi. 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin sorumlusu olarak görülen BAE’yle olan yakınlaşma, bazı AK Partilileri ofsayta düşürdü.

Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan, Esenboğa Havalimanı’nda Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve yetkililer tarafından karşılandı. Nahyan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir araya geldi. 

AK Parti MKYK Üyesi Mücahit Birinci, daha önce, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Birleşik Arap Emirlikleri’ni hedef almıştı. Birinci’nin “Kabile devleti” dediği BAE’nin Prensi Zayed hakkında, mart ayında koronavirüse yakalandığı iddiaları ortaya atılmıştı. Bunun üzerine Birinci, Twitter’dan “Firavun’un da burnundan sinek girmişti” diyerek, Şeyh Nahyan’ı hedef almıştı.

Mücahit Birinci’nin geri vitesi

Mücahit Birinci, Zayed’in bugün gerçekleşen Ankara ziyareti üzerine Twitter hesabından yeni bir paylaşım yaptı. BAE’nin Türkiye’ye büyük miktarda doğrudan yatırım yapacağı iddiaları hakkında, “Bazılarına dokunmuş” ifadelerini kullanan Birinci, “BAE kabile devletidir, ancak şu an buzları erittiğimiz bir kabile devletidir” diyerek geri adım attı.  

Darbeciydi

Başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere, AK Parti çevreleri, BAE’yi, 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin finansörü olarak gösteriyordu. 

Mısır’daki askeri darbe sonrası Erdoğan’ın Mursi rejimine yakınlığı, Türkiye’nin, Mısır’daki askeri yönetime sert tavır almasına yol açmıştı. BAE’nin de Abdülfettah es-Sisi önderliğinde kurulan yeni Mısır Hükümeti’nin en önde gelen destekçisi olması, iki ülke arasında sert rüzgârların esmesine sebep olmuştu. 

Mücahit Birinci sosyal medyanın delinde

BAE’yle Türkiye arasındaki yakınlaşmanın ardından yeni bir paylaşımla geri adım atan Mücahit Birinci, sosyal medyada alay konusu oldu. 

İşte Birinci’nin alay konusu olmasına sebep olan o paylaşımlar ve geri adımı:

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri