Ana SayfaTürkiyeKınamak kolaymış... Skandal! Skandal! Mücahit Birinci kokain çeken genç için 'empati' çağrısı...

Kınamak kolaymış… Skandal! Skandal! Mücahit Birinci kokain çeken genç için ’empati’ çağrısı yaptı!

AK Parti’nin yeni MKYK üyesi Mücahit Birinci, otomobilde kokain kullanan AK Partili genç için empati yapılmasını istedi.

AK Parti’nin yeni MKYK üyesi Mücahit Birinci, otomobilde kokain kullanan AK Partili genç için empati yapılmasını istedi.

AK Parti’de görevli Kürşat Ayvatoğlu’nun kokain kullanırken çekilen görüntüleri iki gündür Türkiye’nin gündeminde. Ayvatoğlu’nun AK Partili Hamza Dağ’ın danışmanı olduğu da sürüldü. (bu iddia Dağ tarafından reddedildi)

Mücahit Birinci’den tepki çeken Kürşat Ayvatoğlu mesajları

İçişleri Bakanlığı görüntülerin hemen ardından Kürşat Ayvatoğlu’nun gözaltına alındığını açıkladı. Ancak AK Parti’nin yeni MKYK üyesi, hukukçu Mücahit Birinci, kokain kullanan gencin anlaşılması gerektiğini vurguladı.

Mücahit Birinci’nin kokain kullanan Kürşat Ayvatoğlu hakkındaki sözleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

İşte kınama yayınlaması beklenen Mücahit Birinci’nin tepki çeken o sözleri:

“Uyuşturucu kullanan bir genci kınamak kolay… Onu yerden yere vurmak da kolay… Bir siyasi skandala çevirme çabası da kolay… Zor olan o genç tek değil, uyuşturucu maalesef gençlerimizi tehdit ediyor. Kınamak yerine ulaşmamız lazım, çabalamamız lazım…

Ben bir Yeşilay Cemiyeti üyesi ve ilçe yöneticisiyim. Yazdıklarım, şahsın kim olduğundan ari değerlendirmedir. Ben işin siyasi rant kısmı ile değil, genç ve uyuşturucu kısmı ile ilgilenirim. Bu afetten siyaset çıkaranlar basit iş peşindeler.”

Taha Ün’den Mücahit Birinci’ye tepki geldi

Mücahit Birinci’nin ’empati’ bekleyen mesajına tepki gösteren Gelecek Partisi İletişim Danışmanı Taha Ün, şu ifadeleri kullandı:

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri