Ana SayfaTürkiyeKusmak isterken boğazına diş fırçası kaçtı!

Kusmak isterken boğazına diş fırçası kaçtı!

Muğla’da satış danışmanı olarak çalışan H.İ.F.,akşam yediği yemekten rahatsızlanınca kusmak için lavaboya gitti. Rahatlamak için diş fırçası yardımıyla kusmak isteyen kadın ani refleks hareketi yapınca  boğazına 15 santim boyundaki fırça gitti.

Muğla’da yaşanan olayda özel sektörde satış danışmanı olan H.İ.F., eşiyle  yediği yemeğin ardından rahatsızlandı. Rahatlamak amacıyla kusmak için lavaboya giderek diş fırçasını boğazına sokup kusmaya çalıştı. 

Olayın şokuyla…

Anlık refleksle fırça, H.İ.F.’nin boğazından girip midesine kadar gitti. . Olayın şoku ile  kocasına  bir şey söylemeyen kadın, ertesi gün rahatsızlanınca durumu eşine söyledi. Eşiyle birlikte hastaneye giden H.İ.F., Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Burak Özşeker tarafından tedaviye alındı. 

Doç. Dr. Özşeker, “ Diş fırçasını yutmasının  Üzerinden 15-16 saat geçmiş. Yaklaşık 15 santimetrelik olan bu cismin 3’te 2’lik kısmı mideyi geçmiş durumdaydı.Cerrahi müdahale gerektirecek bir bölgeye kadar uzanmıştı. 12 parmak bağırsağındaydı” dedi. 

Özşeker, Anestezi ekibi ve nöbetçi hemşirelerle  birlikte hastanın endoskopi işlemini başarıyla gerçekleştirdiklerini söyleyerek, Diş fırçasını çıkartırken  hastanın herhangi bir organın zarar görmediğini söyledi.

H.İ.F tedavi edildikten 2 gün sonra sağlıklı bir şekilde taburcu oldu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz