Ana SayfaTürkiyeMuhalefetin adayı Abdullah Gül mü? Levent Gültekin’den flaş analiz

Muhalefetin adayı Abdullah Gül mü? Levent Gültekin’den flaş analiz

Muhalefetin adayı Abdullah Gül mü? Gazeteci-analist Levent Gültekin’den flaş analiz geldi.

Gazeteci-analist Levent Gültekin YouTube kanalında millet ittifakın adayı kim sorusu üzerinden yürüyen tartışmalara değindi. Muhalefet yüzde 51 ile seçim kazanamaz. Gültekin, “Bu otoriter yönetimden kurtulmak için yüzde 60 oy almalı ki bu oy çalmaların önüne geçebilsin” dedi.

İşte Levent Gültekin’in Abdullah Gül ve muhalefet hakkındaki o analizi:

Türkiye’de muhalefetin cumhurbaşkanı adayı kimmiş gibi bir mesela var sanki. İşsizlik cumhuriyet tarihinde ilk defa işsiz sayısı çalışan sayısından fazla olmuş. İşsiz sayısı 22 milyon çalışan sayısı 20 milyon. 

Ekonomide çok büyük tahribat var. Eğitim enkaza dönüşmüş. Dış politikada Türkiye neredeyse bütün dünyayla kavgalı uçuruma sürükleniyor. Liyakat olmadığı için bir ülke çürüyor.

Ne kadar beceriksiz, bilgisiz, düşük kalitede insan varsa geldi bütün kadrolara oturdular. Onlar nedeniyle her alanda bir yıkım var. Hukuk bütünüyle ortadan kaldırılmış.

Ortada seçim yok bir aday üzerinden tartışma yapılıyor.

Bir minibüsteyiz 120 ile yokuş aşağı gidiyor. Biz arkada o koltuğa kim oturacak diye tartışıyoruz. Önce o arabayı durdurmalıyız. 

Türkiye’nin bir demokrasiye ittifakına ihtiyacı var. Kurtarıcıya ihtiyacı yok. Liyakatin yarattığı bir çürümeyle karşı karşıyayız.

Kürtlerle, alevilerle, dindarlarla, Atatürkçülerle konuşacak birine ihtiyacımız var. Bir Erdoğan karşıtlığı var herkes bunu kendi hanesine yazdırma derdinde.

Türkiye’nin meselesi cumhurbaşkanı adayı bulmak değil önce bir birliktelik kurmak. Kılıçdaroğlu “Vay efendim sen neden adayımız Abdullah Gül değil demedin” diyerek eleştiriyorlar. Bu nasıl iş.

AK Partililer şunu der mi sanıyorsunuz. İyi Tayyip Erdoğan’dan alıyoruz Muharrem İnce’ye verelim. Kim buna inanır. AK Partililer güven verecek bir dil ve üslup istiyor. Mesele cumhurbaşkanı meselesi dğil mesele yeniden Türkiye’yi normale döndürmek. Rayına oturtma meselesi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri