Ana SayfaTürkiyeMuhammed Emin Yıldırım: Firavunlar analarından Firavun doğmadı, onları yanlarındaki yardakçılar Firavun etti

Muhammed Emin Yıldırım: Firavunlar analarından Firavun doğmadı, onları yanlarındaki yardakçılar Firavun etti

Siyer Vakfı kurucusu Muhammed Emin Yıldırım, ses getiren bir konuşma yaptı.

Siyer Vakfı kurucusu araştırmacı yazar Muhammed Emin Yıldırım, ses getiren bir konuşma yaptı. Vakfın sosyal medya hesaplarından yayınlanan konuşmada Yıldırım, liderlerini yüceltmekte ve övgüde sınır tanımayanlara “şirk” uyarısında bulundu.

Allah’a vermekle mükellef olunan vasıfların bir parti başkanına ve lidere verilince onun “put” olduğunu söyleyen Yıldırım, Firavun’ların analarından Firavun doğmadığını, onları yanlarındaki yardakçıların Firavun ettiğini söyledi.

Mehmet Emin Yıldırım, şunları söyledi:

Allah’a vermekle mükellef olduğun bir vasfı bir parti başkanına, bir lidere veriyorsun, oldu sana put. Öyle bir hoca, öyle bir şeyh profili var ki senin zihninde, “Benim şeyhim herşeyi bilir…” Bu cümleyi Sahabe, Rasulullah’a kurdu, Allah Rasulu (s.a.v.) “Sus, sen ne fena hatipsin, bu cümle söylenir mi? Ben yarın kendi nefsime Allah’ın nasıl muamele edeceğini bilmiyorum, ben nasıl herşeyi bilen birisiyim?” dedi. Allah rasulu bunu diyor. Ama bugün gelip yanımıza övgüyle şirke düşenleri duymuş olmamıza rağmen, nefsimizin hoşuna gittiği için birşey demiyoruz.

FİRAVUNLARI YANLARINDAKİ YARDAKÇILAR FİRAVUN ETTİ

Firavunlar analarından Firavun doğmadılar, Firavunları yanlarındaki yardakçılar Firavun etti. Ey sen ne güzel adamsın, sen paşasın, sen olmazsan olmaz, sen olduğun için oluyor, ne güzellikler varsa senin vesilenle oldu, sen olmasan bu memleket yanar, bu millet yanar, senin vesilenle bu cemaati Allah yeryüzünde dinini ikame etmek için seçti, biz seçilmiş cemaatiz, seçilmiş grubuz diyoruz. Söylediğimiz her cümle şirk. Şirk bu. Allah Resulü (s.a.v.) ya da onun terbiyesinde yetişen Sahabiden biri bu cümleyi duysaydı vallahi yerden toprak alır o adamın yüzüne saçardı ve huzurlarından kovarlardı. Biz neden bu övgüde tevhid meselesini kuramıyoruz? Kuramadığımız için sarsılıyoruz, niye Allah bize rahmetini göndermiyor, niye inayet kapıları bize kapalı? Amellerimizde şirk var ya. Şirkin olduğu yerde bereket olmaz, şirkin olduğu yerde de Allah istenilen oranda o topluma, o cemaate, o yere asla rahmetini indirmez…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri