Ana SayfaTürkiyeMuharrem İnce: Cumhurbaşkanlığı adaylığı gibi bir derdim yok

Muharrem İnce: Cumhurbaşkanlığı adaylığı gibi bir derdim yok

“Memleket Hareketi”ni başlatan Muharrem İnce, açıklamalarda bulundu.

“100 Günde Memleket Hareketi”ni başlatan Muharrem İnce, hareketinin kurucu isimlerini de açıkladığı konuşmasında, yol haritalarını kamuoyuna açıkladı.

Memleket Hareketi’nin manifestosunu da açıklayan İnce, Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili dertlerinin olmadığını belirterek “Memleket derdimiz var bizim. Adaylığa daha çok var, bakarsın başkası olur. Derdimiz, geleceğimiz, derdimiz çocuklarımız” dedi.

Muharrem İnce’nin açıklamalarından bazı satır başları şu şekilde:

“Parası olan sağlıklı yaşar düzenini bozup, herkes için eşit sağlık sistemini yapacağız, başaracağız. Sağlık çalışanlarına şiddet uygulanmayan bir Türkiye istiyoruz. Kendiliğinden yıkılmayan binalarda yaşamak istiyoruz. Göçmen ve mültecilerin güle oynaya kendi ülkelerine dönmelerini istiyoruz.

Bağımsız bir Merkez Bankası yönetimi istiyoruz. İşsizliğin kalıcı çözümü için tüketim değil üretim politikasına dayalı istihdam politikası istiyoruz. Girişimciler için adil rekabet düzeni istiyoruz. Katma değer üreten firmaların finansmana erişimini istiyoruz. Turizmde yeni bir Türkiye markası yaratmak istiyoruz.

CHP HER HAFTA BİR OLAYLA UĞRAŞIYOR

Parti her hafta bir olayla uğraşıyor. Bizim bir suçumuz yok. Bir hafta mafya lideri partiyi ziyaret ediyor, bir hafta Atatürk diyemiyor. Bekliyorum bu hafta ne çıkacak. Parti kurmak çok kolay. Türkiye’de 92 tane parti var. Biz milleti dinliyoruz. Millet aç, açıkta. Millet kur derse kurarız elbet. Genel merkezlere kapanıp siyaset yapma devri bitti. Yeni siyaset yapmak lazım.

Otobüs içinde 14-15 saat yaşıyoruz. Bunu dünyada ilk biz yaptık. Yeni bir siyaset yapma biçimi bu. Bunu bir gezelim. Millet bize parti kurmamızı söylerse gereğini yapacağız. 40 yılımı verdim partiye. Kahroluyorum böyle gördüğümde. İnsan çıkar millete bir umut verir. İttifakları yapacaksanız mertçe yapacaksınız. Öteden beri dediğim laf bu. Son seçimlerde bize HDP’lilerin desteği olmadı mı? Oldu. Kürtlerin desteği olmadı mı?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri