Ana SayfaTürkiyeMuharrem İnce: Kılıçdaroğlu geç de olsa doğru bir yola girmiştir

Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu geç de olsa doğru bir yola girmiştir

İnce, Kılıçdaroğlu ile ilgili konuştu.

Yeni parti kurma hazırlığında olduğu belirtilen Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Cumhurbaşkanlığı adaylığı sinyali” olarak yorumlanan sözlerini değerlendirdi. Daha önce de bir siyasi partinin amacının iktidar olmak olduğunu ve genel başkanının cumhurbaşkanlığına aday olması gerektiği düşüncesini ifade ettiğini hatırlatan İnce, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, adaylık konusunda geç de olsa doğru bir yola girmiştir” dedi.

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan İnce, konuya ilişkin olarak, “Bu öteden beri savunduğum bir şey: Bir partinin genel başkanının, Cumhurbaşkanı adayı olması en normal olanıdır. Genel başkan aday olmazsa o garipsenir. Bir siyasi partinin amacı iktidar olmak olduğuna göre, iktidar olmak da bugünkü sistemde Cumhurbaşkanı olmaktan geçiyorsa bir siyasi partinin genel başkanı da bu iddiayı ortaya koymalı. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, adaylık konusunda geç de olsa doğru bir yola girmiştir” sözlerini kaydetti.

Halen parti kurup kurmayacağı netlik akzanmayan İnce, CHP’de kalması durumunda ve Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığına adaylığını açıklaması doğrultusunda kendisini destekleyeceğini belirterek, “Ama biz bir siyasi parti kurarsak, kuracağız da o zaman herkes kendi yoluna bakacak” diye konuştu. İnce, ikinci turda ise Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısında kim olursa onu destekleyeceklerini ifade etti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri