Ana SayfaTürkiyeMuharrem İnce, 'Memleket Hareketi'ni yarın Sivas'tan başlatıyor

Muharrem İnce, ‘Memleket Hareketi’ni yarın Sivas’tan başlatıyor

CHP eski milletvekili ve 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimleri adayı olan Muharrem İnce, daha önce sözünü ettiği Memlekete Hareketi'nin startını yarın Sivas'tan başlatıyor

CHP eski milletvekili ve son cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayı olan Muharrem İnce, daha önce sözünü ettiği Memleket Hareketi’ne yarın Sivas’ta başlayacak.

Kendisine ilk durak olarak Sivas’ı seçen ve yurt gezisinin startını bu ilden verecek olan İnce, ilk gezisinin tarihini de Sivas Kongresi’nin yapıldığı 4 Eylül’e denk getirdi.

Kişisel Twitter hesabı üzerinden Sivas’taki programına ilişkin detayları duyuran İnce, ayrıca yurt gezilerinin amacını da “Demokrasimizi güçlendirmek, ekonomimizi büyütmek, hepsinden de öte milletimize umut olmak için çıktığımız yolculukta Memleket Hareketi için yaptığımız hazırlıklara son sürat devam ediyoruz. İlk adımı Milli Mücadelemizin şehri Sivas’ta atacağız.” sözleriyle açıkladı.

Sivas’a hava yoluyla İstanbul’dan gidecek olan Muharrem İnce’nin kentteki son durağı ise Pir Sultan Abdal’ın doğup büyüdüğü Banaz köyü olması planlanırken köyün karantinaya alınması nedeniyle bu ziyaret son anda programdan çıkartıldı. İnce ve beraberindekiler dönüşte karayoluyla Ankara’ya hareket edecek.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri