Ana SayfaTürkiyeMuharrem İnce! Rahmi Turan Saray'da Erdoğan ile görüşen CHP'liyi açıkladı

Muharrem İnce! Rahmi Turan Saray’da Erdoğan ile görüşen CHP’liyi açıkladı

Rahmi Turan’ın ‘Saray’da Erdoğan ile görüşen CHP’li yazısı günlerdir gündemde. O ismi kimin açıklayacağı tartışılırken Rahmi Turan ağzındaki baklayı çıkardı. Saray CHP’yi dizayn etmeye mi çalışıyor diye tartışılırken Rahmi Turan’dan yeni bir açıklama geldi.

Gazetesi Sözcü’ye açıklama yapan Rahmi Turan, kaynağının kendisine o ismin Muharrem İnce olduğunu söylediğini belirtti.

Sağlık sorunları için gittiği Londra’da tedavi gören Rahmi Turan, “Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen CHP’li” yazısıyla ilgili konuşan Turan şunları söyledi:

“Uzun bir süredir tedavim nedeniyle Londra’dayım. Yani ortadan kaybolduğum falan yok. Son 2 gündür tedavimin yoğunluğu nedeniyle Türkiye’de olan bitenle çok ilgilenemedim. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini de şimdi sizden öğrendim… O zaman Saray’a yakın kaynağımın bana söylediği ismi sizin aracılığınızla açıklamak istiyorum.

Kaynağımın bana söylediğine göre, Saray’da Erdoğan’la görüşen CHP’li isim Muharrem İnce’ymiş. Hatta kaynağım İnce’nin hangi araçla geldiğini, saat kaçta Saray’a girdiğini, kaçta çıktığını dakika dakika söyledi. Ben de gazetecilik refleksiyle aldığım bu önemli bilgiyi köşemde isim vermeden yazdım. Gelinen durum, bu ismi açıklamamı şart koştu. Ama önemli bir şeyi belirtmek istiyorum. Bu görüşme ve isimler, kaynağımın iddiası. Ben de bu önemli iddiayı Türkiye gündemine taşıdım. Bakalım taraflar şimdi ne diyecek…’

Muharrem İnce ne demişti?

İnce Saray’da Erdoğan ile kendisinin görüştüğü iddiasını net bir şekilde böyle yalanlamıştı.

Erdoğan ne demişti?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tartışmalar ayyuka çıkmışken “Bunu haber yapan gazeteci kayıp. Bay Kemal senin hayatın yalan… Eğer yiğitsen ben cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum. Acaba sen genel başkanlığını ortaya koyabiliyor musun?” diye konuşmuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz