Ana SayfaTürkiyeMuharrem Sarıkaya tokat attı, Fatma Şahin hiçbir şey olmamış gibi yayına devam...

Muharrem Sarıkaya tokat attı, Fatma Şahin hiçbir şey olmamış gibi yayına devam etti

Gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın canlı yayında attığı tokat gündemi sarstı. Eski Aile Bakanı Fatam Şahin’in hiçbir şey olmamış gibi yayına devam etmesi de ayrıca dikkat çekti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile röportaj gerçekleştiren gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın, yanına gelip mikrofonunu ayarlayan ajans çalışanı Ahmet Demir’i tokatladığı anlar ortaya çıktı. Olay sonrası tepki toplayan Sarıkaya, sosyal medya hesabı üzerinden özür diledi. Sarıkaya’nın şiddet uyguladığı Demir’in şikayetçi olacağı öğrenildi.

17 Aralık tarihinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in katıldığı, Gaziantep Panorama Müzesi’nden düzenlenen Habertürk TV canlı yayınının hazırlıkları sırasında gerçekleşen skandal bir görüntü ortaya çıktı. Röportajı gerçekleştiren gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın, mikrofonunu ayarlayan kişiye tokat attığı görüldü.

Tokatlanan kişinin İhlas Haber Ajansı’nın Gaziantep muhabiri Ahmet Demir olduğu, yayın sırasında canlı yayın ekibine yardımcı olduğu öğrenildi.

SARIKAYA AÇIKLAMA YAPTI: ÖZÜR DİLEDİM

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Muharrem Sarıkaya, şunları söyledi:

*Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin ile yaptığımız canlı yayın sırasında ardı sıra tekrar eden ve yanını da sorunlu hale getiren teknik aksaklıklar sebebiyle bir an kontrolümü kaybettim ve yapmamam gereken, bana ve temsil ettim kuruma yakışmayan bir davranışta bulundum.

Yayın biter bitmez İHA kameramanı Sayın Ahmet Demir’den ve o an orada bulunan İHA Bölge Müdürü Sayın Orhan Akın’dan ayrı ayrı özür diledim. Bu noktada kalmayıp, bir saat kadar sonra telefonda kendileri ile ayrı ayrı konuşup yaptığımın hata olduğunu belirtip özrümü her ikisine de yineledim.

 “KAMUOYUNDAN MAZERETSİZ ÖZÜR DİLİYORUM”

Olay kamuoyuna yansıdığı için şimdi de kamuoyu önünde İHA kameramanı Sayın Ahmet Demir, İHA Bölge Müdürü Sayın Orhan Akın ile olaya tanıklık eden Sayın Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin’den ve kamuoyundan mazeretsiz özür diliyorum…

TOKAT YİYEN MUHABİRDEN SÖZCÜ’YE AÇIKLAMA

İHA Gaziantep Bölge Müdürlüğü’nde kameraman olarak çalıştığını, olay günü de Muharrem Sarıkaya’nın Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile röportajı için görevlendirildiğini belirten Ahmet Demir SÖZCÜ’ye “Hak etmediğim bir davranışa maruz kaldım. Beni rencide etti. Kendisine dava açacağım” açıklamasını yaptı.

Sarıkaya’dan şikayetçi olacağını belirten Demir, Sarıkaya’ya yardım etmek isterken olayın yaşandığını belirterek şunları söyledi:

Yayın sırasında Muharrem Sarıkaya’nın telefonu bozulmuş. Hareketler yapıyordu. Ben de kendisine yardımcı olmak adına kendi telefonumu kullanması için götürdüm. Öyle bir zorunluluğum da yoktu. Özrünü kabul etmiyorum.

FATMA ŞAHİN’İN KONUŞMAYA DEVAM ETMESİ DİKKAT ÇEKTİ

Tepki çeken tokatlı saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı. Fatma Şahin’in birşey  olmamış gibi konuşmaya devam etmesi dikkat çekti. Görüntülerin uzun versiyonunu da sosyal medyadan paylaşıldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri