Mümtaz Soysal son yolculuğuna uğurlandı

Anayasa Profesörü ve eski Dışişleri Bakanı Mümtaz Soysal bugün Zincirlikuyu mezarlığında yapılan cenaze töreninin ardından toprağa verildi.

Soysal’ın cenazesine Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski Başbakan Mesut Yılmaz, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Beşiktaş JK Başkanı Ahmet Nur Çebi, çok sayıda siyasetçi, akademisyen ve bürokrat katıldı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise cenazeye çelenk gönderdi.

Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu ise Soysal’ı yakından tanıdığını belirterek, “Tecrübelerinden istifade ettiğim bir akademisyen, bilim adamı ve devlet adamıydı. Selefim olarak da Dışişleri bakanımızdı. Bir çok şahsi sohbetimiz olmuştur. Çok nazik, beyefendi örnek alınacak bir söz ustası aynı zamanda. Bütün o görüşmelerden çok istifade ettim. Ülkemiz, milletimiz için bir kayıptır. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Ailesine de taziyelerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment