Ana SayfaTürkiyeMurat Ağırel kimdir, kaç yaşında? Neden tutuklanmıştı?

Murat Ağırel kimdir, kaç yaşında? Neden tutuklanmıştı?

Bugün tahliye haberi gelen gazeteci Murat Ağırel kimdir? Neden tutuklanmıştı? Murat Ağırel kaç yaşında?

Bugün tahliye haberi gelen gazeteci Murat Ağırel kimdir? Murat Ağırel MİT çalışanın kimliğini deşifre ettiği gerekçesiyle tutuklanan ve bugün tahliye olan bir gazetecidir?

Libya’da şehit olan MİT görevlisinin cenaze töreniyle ilgili görüntüleri yayınladıkları gerekçesi yargılanan gazeteciler hakkında karar çıktı.

MİT soruştırması devam ederken mahkeme sonuçları da açıklanmaya başlandı. Murat Ağırel beraat mı etti? Murat Ağırel imdir ve kaç yaşında? İşte tüm detaylar… MİT tırları soruşturması ile tutuklanan Murat Ağırel

Murat Ağırel kimdir?

Murat Ağırel Adana Ceyhan’da 23 Eylül 1978 yılında (42 yaşında) doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi doğduğu bölgede tamamladı.

Murat Ağırel Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Otomotiv Bölümü’nden mezun olmuş ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü’nden başarıyla mezun olmuştur.

Ağırel 2006 senesinde Bizkaçkişiyiz Sivil Toplum Platformu kurucusu ve İstanbul İl Başkanlığını yürütmüştür. Dört büyük Cumhuriyet Mitingi’ni tertip etmiş, 3 Hukuka Saygı Mitingi, 7 Teröre Lanet Mitingi, 22 Sokak yürüyüşü, 1274 salon toplantısı, 5 Türkiye Forumu’nu da düzenleyenlerden olmuştur.

Memleket Sevdalıları Derneği kuruculuğunu yapmıştır ve 3 dönem Genel Başkanlığı görevinde de bulunmuştur. 2008 yılında Ergenekon davasında gözaltına alınmış ve 7 yıl 3 ay cezaya çarptırılmıştır.

Murat Ağırel son olarakYeniçağ Gazetesi’nde yazar olarak çalışmaktadır. Daha önce Medya Siyaset ve Oda TV bünyesinde de yer almış ve yazılar yazmıştır. 27. dönem İYİ Parti İstanbul Milletvekili Adayı olarak seçime girmiştir.

Barış Pehlivan, Murat Ağırel ve Hülya Kılınç tahliye edildi.

Murat Ağırel kitapları

Sarmal ve Şaki adında Murat Ağırel tarafından yazılmış iki kitap bulunmaktadır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri