Ana SayfaTürkiyeMurat Çetinkaya kimdir? Kaç yaşında, neden görevden alındı?

Murat Çetinkaya kimdir? Kaç yaşında, neden görevden alındı?

Murat Çetinkaya kimdir, kaç yaşında merak konusu oldu. Merkez Bankası Yardımcısı Murat Çetinkaya neden görevden alındı, bunun bir sebebi var mı?

Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Çetinkaya görevden alındı. Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Murat Çetinkaya görevden alınarak yerine Mustafa Duman atandı. Murat Çetinkaya kimdir, kaç yaşında merak konusu oldu. Murat Çetinkaya neden görevden alındı, bunun bir sebebi var mı?

Son olarak Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal görevden alınmıştı. Merkez Bankası ve TÜİK başkanlarının 20 ayda dörder kez değiştiği politik atmosferden döviz kurları da olumsuz etkileniyor.

Murat Çetinkaya kimdir, Murat Çetinkaya görev süresi gibi konular son yaşanan görevden alınmayla daha da popülerlik kazandı. Murat Çetinkaya kimin damadı sorusu da merak ediliyor. İşte Murat Çetinkaya Kimdir ve Murat Çetinkaya nereli sorularının yanıtı.

Murat Çetinkaya kimdir?

Merkez Bankası yardımcısı Murat Çetinkaya daha önce Merkez Bankası Başkanlığı da yapmıştı. Gece geç saatlerde yayınlanan Resmi gazete ile görevden alındığı öğrenildi. Detaylar geliyor…

Murat Çetinkaya 1976 Tekirdağ doğumludur. Ünlü bir ekonomist olan Murat Çetinkaya 19 Nisan 2016 ile 5 Temmuz 2019 tarihleri arasında Merkez Bankası Başkanlığı yaptı. Ondan önce görevde Erdem Başçı vardı. Uysal’dan sonra da yerine Murat Uysal atanmıştı.

Resmi gazetede yayınlanan kararda şu ifadeler kullanıldı:

“Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcısı (Guvernör) Murat Çetinkaya, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamesinin ek 35’inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’inci maddesi gereğice görevden alınmış ve bu suretle boşalan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığına (Guvernör) 1211 sayılı Kanunun 29’uncu maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin2,3 ve 7’inci maddeleri gereğince Mustafa Duman atanmıştır.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri