Ana SayfaTürkiyeMurat Ongun: İETT’yi öyle bir batağa sürüklemişler ki şu an bile zararına...

Murat Ongun: İETT’yi öyle bir batağa sürüklemişler ki şu an bile zararına çalışıyor

İBB Sözcüsü Murat Ongun, “İETT’yi öyle bir batağa sürüklemişler ki şu an bile zararına çalışıyor” sözleriyle bir anda gündem oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, Yol TV adlı YouTube kanalında Onur Toper’e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kısa süre önce otobüslere, toplu ulaşıma yapılan zamlar hakkında konuşan Murat Ongun, “Kimse istemez %30 zam yapmayı. İETT’yi batağa sürüklemişler, şu anda bile zararına çalışıyor” dedi.

Ongun: Alacım yönetim kurulu 

“7 Haziran oldu, 1 Kasım oldu, refarandum oldu, cumhurbaşkanlığı oldu, işte bizim İstanbul’da 2 seçim oldu. Hep seçim yılı olduğu için ne yapıyor popülist iktidarlar aman zam yapma, oy kaybederiz. Benzine, mazota çatır çatır zam geliyor. Bu araçlar neyle çalışıyor? Bunla çalışıyor. E bakım masrafları euro bazlı, burda bir kayıp var ama zam yapma. Halk ekmek, aman zam yapma. Hamidiye, aman zam yapma. Onu yapma bunu yapma, kalite aşağı iniyor ve 3 yıllık bir zamsız dönem var. Şimdi Türkiye’de 3,5 – 4 yılda neyin fiyatı aynı yerde sabit kaldı ki? Sen zam yapmadan bu işi götüreceksin, yani İETT büyük zarardaydı. Öğrenciler 80 liraya geziyordu 2 yıl önce, şimdi 50 liraya geziyor, bu nerden sübvanse ediliyor? İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kasasından. Zammın yapılma gerekçesi budur. 3.5 – 4 yıl boyunca fiyat artışı yapılmamış, İETT iyice bir batağa süreklenmiş, çalışamaz konuma gelmişti ve zam yapılması da gerekiyor. Kimse istemez %30 zam yapmayı ancak o bile yeterli değil. Şu anda bile bu işi zararına yapıyor İETT”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri