Ana SayfaTürkiyeBerat Albayrak hakkında bomba kulis! Keşke bu işlere hiç girmeseydim

Berat Albayrak hakkında bomba kulis! Keşke bu işlere hiç girmeseydim

Murat Yetkin Berat Albayrak haberiyle gündem oldu. Murat Yetkin'e göre Berat Albayrak "Keşke bu işlere hiç girmeseydim" diyerek dert yantı.

Gazeteci Murat Yetkin, Berat Albayrak hakkında ilginç kulis bilgilere ulaştı. Yetkin’e göre Berat Albayrak yakın çevresine “Keşke bu işlere hiç girmeseydim” diyerek dert yandı. Murat Yetkin’in aktardığı bilgilere göre Berat Albayrak, Hazine Bakanlığı yapmış olmaktan dolayı pişman durumda.

Murat Yetkin, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, Instagram hesabından yayınladığı metinle istifasını duyurmasının perde arkasını yazdı. Yetkin, “Albayrak istifasıyla bundan sonra ekonomide olacaklardan kendisinin sorumlu olmadığını ‘Allah sonumuzu hayreylesin’ diye biten istifasıyla beyan etti. Yakın çevresine ‘keşke Enerji bakanlığında kalsaydım, bu işe hiç girmeseydim’ diye yakındığı konuşuluyor Ankara kulislerinde” ifadelerini kullandı.

Yetkin, yaşananları tek tek sıraladığı ve Albayrak’ı istifaya götüren nedenler olarak yorumladığı yazısında,  Albayrak’ın istifası öncesi siyaset ve ekonomi kulislerine yansıyan gelişmeleri aktardı.

İşte Yetkin’in yazısından öne çıkan detaylar şu şekilde: 

Erdoğan’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan 30-40 AK Partili vekilin, Albayrak’ın görevde kalması halinde istifa ederek DEVA ve Gelecek Partisine geçeceği iddiasını soruşturmasını istediği haberi yayıldı.

Bu gelişmelerden birkaç saat sonra da hiç alışık olunmadık şekilde Instragram üzerinden Albayrak’ın istifa haberi gündeme düştü.

Saatler sonra AK Parti TBMM Grup Başkan Vekili Mehmet Muş’un Cumhurbaşkanının istifayı kabul etmemesi temennisi üzerinden Albayrak’ın istifa ettiği doğrulanmış oldu. Bakanlar Kurulunda değişiklik söylentileri de bundan sonra çıktı. Keza Albayrak’ın bir süredir MB konusunda Erdoğan’a eksik bilgi verdiği söylentisi de. Şimdi gözler piyasaların nasıl tepki vereceğinde.

SİYASİ HASAR BU DEFA ERDOĞAN’IN AİLESİNİN İÇİNDE

Ekonomi yönetimindeki sorun artık gizlenemez duruma geldi. Albayrak’ın Soylu etkisi yaratamadığı görüldü. Soylu istifasını açıkladığında on beş dakika içinde sevenleri sokakları doldurmaya başlamıştı. Albayrak’a atfen yayınlanan istifa mektubu birkaç saat içinde 600 bin “like” aldı. Albayrak’ı savunmak ya kendi maiyetindeki görevlilere ya da ancak onun sayesinde hala orada burada köşe yazdırılan birkaç dönem gazetecisine kaldı. AK Parti içinde “damat” Albayrak’ı sevmeyen ama korkudan bunu dile getiremeyenler rahat nefes almıştır ama siyasi hasar bu defa Erdoğan’ın ailesinin içinde.

Albayrak istifasıyla bundan sonra ekonomide olacaklardan kendisinin sorumlu olmadığını “Allah sonumuzu hayreylesin” diye biten istifasıyla beyan etti. Artık kalsa bile bütün sorunların kaynağının o olmadığı bilinecek. Yakın çevresine “keşke Enerji bakanlığında kalsaydım, bu işe hiç girmeseydim” diye yakındığı konuşuluyor Ankara kulislerinde.

Ekonominin yönetilemediği ortaya çıktı. Şimdi AK Parti iktidarının psikolojik operasyon ekipleri devreye girecek, Erdoğan’ın haberi olmayan bu istifanın dahi bir “büyük stratejinin” parçası olduğunu söyleyeceklerdir.

Mali kriz giderek ekonomi krizine dönüşüyor, o da siyasi krize dönüşme işaretleri veriyor. Saklanacak yeri kalmadı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri