Ana SayfaTürkiyeMurat Yetkin Davutoğlu'nun konuşmasından neden rahatsız? Ali Babacan'ı markaja alan Yetkin'den garip...

Murat Yetkin Davutoğlu’nun konuşmasından neden rahatsız? Ali Babacan’ı markaja alan Yetkin’den garip analizler

Murat Yetkin, Medyascope’ta Ruşen Çakır’ın programına konuk oldu. Son günlerde Ali Babacan’ın en yakınındaki isimlerden biri olan Murat Yetkin, “Ali Babacan susarak ilgi odağı haline geliyor” sözleriyle çok konuşulacağa benziyor.

Siyaset alanında yeni parti kuracak bir liderin susarak nasıl ilgi haline geleceği kafalarda soru işareti yarattı!

Murat Yetkin ayrıca Davutoğlu’nun son günlerde yaptığı açıklamalar konusunda da eleştirel bir tutum takındı.

Murat Yetkin, “Davutoğlu sesini yükselttikçe tepki topluyor, Babacan sessiz kaldıkça ilgi topluyor” diye konuştu.

Yetkin, “Davutoğlu’nun sarsıcı açıklamaları muhalif partilerin çok hoşuna gidiyor. En son Konya mitinginde AK Parti’nin bugüne kadar yaptığı en zayıf Konya mitingi dediler. Burada Davutoğlu’nun etkisi var” dedi.

Dolayısıyla Murat Yetkin, Davutoğlu için aynı anda hem “Çok konuşuyor ama etkisiz” deyip hem de sönük geçen AK Parti Konya mitingini Davutoğlu’na bağlayarak kendiyle çelişmiş oldu.

Murat Yetkin’den garip Davutoğlu analizleri

Murat Yetkin “Davutoğlu’nun yayınladığı bir bildirge var. Bu bildirge ‘Ben eski tutumumda değilim’ demektir. Davutoğlu’nun Ali Babacan’ın yaptığı gibi ‘Ben artık buraya ait değilim’ demesi lazımdı. Davutoğlu hakkında birtakım spekülasyonlar var. Saadet Partisi ile birleşecek diyenler de var. Davutoğlu’nun bir özeleştiri vereceği filan yok. Davutoğlu ezelden ebede ne yaptıysa yüzde 100 doğrudur inancında olan birisi. Türkiye’nin Suriye’ye girmesinde birinci derecede pay sahibi kişi Davutoğlu’dur” diye konuştu.

Ali Babacan hakkında da konuşan Murat Yetkin, “Ali Babacan çok sessiz ve derinden gidiyor benim görebildiğim kadarıyla. Kendini günlük hayhuydan arındırmış, onlara bulaşmak istemiyor. Bu başarılı. Ali Babacan’ın toplumdaki görüntüsü de farklı. AK Parti’nin ekonomi kurmayıyken dahi herkes onu ayrı bir yere koydu. Daha nötr, daha teknokrat.” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz