Ana SayfaDünyaMüslümanların kıblesine yüzbinler akın etti! Mescid-i Aksa’da bayram namazı

Müslümanların kıblesine yüzbinler akın etti! Mescid-i Aksa’da bayram namazı

Ramazanın son günlerinde İsrail polisinin saldırılarına, işkencelerine maruz kalan Filistinliler bayram namazı için bir aradaydı. Mescid-i Aksa'ya yüzbinler akın etti.

Ramazanın son günlerinde İsrail polisinin saldırılarına, işkencelerine maruz kalan Filistinliler bayram namazı için bir aradaydı. Mescid-i Aksa’ya yüzbinler akın etti.

İsrail işgalindeki Doğu Kudüs’te yaşayan Filistinli Müslümanlar, her yıl olduğu gibi bu yıl da bayram namazı için Harem-i Şerif’e akın etti. Filistinliler, Ramazan ayının son günlerinde İsrail polisinin saldırılarına maruz kalan Mescid-i Aksa’yı doldurdu. Müslümanlar, bayram namazından sonra İsrail zulmünü protesto etti.

Filistinliler, Ramazan Bayramı namazını İsrail işgali altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’da eda etti.

Doğu Kudüs’teki Filistinliler, her yıl olduğu gibi bu yıl da bayram namazı için Harem-i Şerif’e akın etti. Filistinliler, İsrail polisinin saldırılarına maruz kalan Mescid-i Aksa’yı tamamen doldurdu.

Şehitler için cenaze namazı

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi’nden yapılan açıklamaya göre, 100 binden fazla kişinin bayram namazını kılmak için Harem-i Şerif’e akın etti. Bayram namazının ardından Müslümanlar tüm şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Kılınan gıyabi cenaze namazından sonra çok sayıda Filistinli, Harem-i Şerif’teki Kıble mescidi ile Kubbet’s Sahra arasında yer alan alanda gösteri düzenledi. Filistin ve kelime-i tevhid bayrakları açan cemaat, ‘Özgürlük’, ‘Kanımız canımız sana feda olsun ey Aksa’ sloganları attı.

Neler yaşandı?

Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyan ve işgal altındaki Doğu Kudüs’te yer alan Mescid-i Aksa, bu yıl Ramazan ayının son günlerinde İsrail polisinin saldırılarının hedefi olmuştu. İsrail polisi, 7 Mayıs’ta teravih namazı sırasında Harem-i Şerif’teki cemaate ses bombaları ve plastik mermiyle saldırmıştı.

10 Mayıs günü binlerce Filistinli, fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesini önlemek için Harem-i Şerif’te nöbet tuttu. İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda şehit sayısı 65’e, yaralı sayısı 365’e yükseldi. Sivilleri hedef almayı sürdüren Siyonist rejim, sivillerin ikamet ettiği dairelerin ve ticari ofislerin bulunduğu 14 katlı binayı da hedef aldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri