Ana SayfaTürkiyeMustafa Akar neden linç ediliyor? İşte Küçük İskender hakkında yazdıkları

Mustafa Akar neden linç ediliyor? İşte Küçük İskender hakkında yazdıkları

Sabirfikir dergisinin genel yayın yönetmeni Mustafa Akar, hayatını kaybeden şair Küçük İskender hakkında yazdıkları nedeniyle eleştirilerin hedefi oldu. Mustafa Akar, Küçük İskender hakkında ne dedi de eleştirilerin hedefinde yer aldı?

55 yaşında kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden yeraltı şairi Küçük İskender hakkında yazdıkları Mustafa Akar’ın sosyal medyada linç edilmesine neden oldu.

Dergiyi kuran kişi Küçük İskender miyd?

Mahir Ünsal Eriş, Irmak Zileli, Sibel Oral, Tuğçe Isıyel, Oylum Yılmaz, Murat uyurkulak, Altay Öktem gibi yazarlar siteden isimlerinin ve yazılarının kaldırılmasını talep etti. Dergi, daha sonra “küçük İskender’e Veda” başlıklı bir haber yayınladı.

Sabitfikir’in ilk genel yayın yönetmeni Elif Bereketli de Twitter üzerinden bir açıklama yaparak, dergiyi küçük İskender ile birlikte kurduklarını söyledi.

Mustafa Akar tam olarak ne dedi?

Sabitfikir Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Akar, “Rahmetlinin şiirini beğenmek gibi bir zorunluluğum mu var?” dedi. Duruma tepki gösteren yazar ve çevirmen Mahir Ünsal Eriş, antropolog ve roman yazarı Irmak Zileli ve yazar Sibel Oral yazılarının derginin internet sitesinden kaldırılmasını istedi.

Yazar Irmak Zileli, Turkuvaz Dergi Grubu’na ait Sabit Fikir dergisindeki yazılarına son verdiğini duyurdu.

Ne olmuştu?

Edebiyat dergisi Sabitfikir’in, 55 yaşında önceki gün hayatını kaybeden yeraltı şairi Küçük İskender için haber ve taziye mesajı yayınlamaması derginin yazarlarının tepkisine neden olmuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz