Ana SayfaTürkiyeMustafa Balbay: Gelinen noktaya en çok FETÖ sevinmiştir!

Mustafa Balbay: Gelinen noktaya en çok FETÖ sevinmiştir!

Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay, 2 yıldır devam eden Sözcü Gazetes’inin FETÖ meselesinde soruşturması ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay, “Sözcü mütalaası FETÖ’ye yarar!” başlıklı yazısında, Sözcü Gazetesi soruşturması ve davasının belli bir aşamadan sonra ortadan kalkacağına inandığını savundu. Fakat ilk mahkemede savcının görüşlerinin okunmasının ardından dava hakkındaki değerlendirmelerinin değiştiğini belirten Balbay’a göre, gelinen noktaya en çok FETÖ sevinmiştir! 

Mustafa Balbay’ın yazısının bir kısmı şu şekilde:

İki yıldır sürmekte olan Sözcü Gazetesi soruşturmasının ve devamında gelen davanın belli bir aşamadan sonra tümüyle ortadan kalkacağına hep inandık. Türkiye’de bir nebze hukuk varsa bu inancımızı hâlâ koruyoruz. 

Savcının 18 Nisan Perşembe günü açıkladığı 17 sayfalık esas hakkındaki mütalaasını okuyunca bu davaya ilişkin en başta yaptığımız değerlendirme ne yazık ki daha güçlü şekilde öne çöktü: 

Gelinen noktaya en çok FETÖ sevinmiştir! 

Savcı mütalaasında Türkiye’nin en etkili yazarlarından Emin Çölaşan ve Necati Doğru’nun, gazetenin imtiyaz sahibi  Burak Akbay’ın, Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz’ın, yazdığı her haberin altına doğruluğundan yüzde yüz emin olarak benim de imza atabileceğim muhabir Gökmen Ulu’nun, sözcü.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çetin’in, Haber Koordinatörü Yücel Arı’nın, “FETÖ’ye üye olmamakla birlikte yardım etmek” suçundan 5-10 yıl arasında değişen hapis cezasına çarptırılmasını istiyor. 

Haber: Hatice Çakmakçı

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz