Ana SayfaTürkiyeMustafa Gözel: Bilgisizlik, bağnaz bir tarafgirlik ve çirkin bir düşmanlık...

Mustafa Gözel: Bilgisizlik, bağnaz bir tarafgirlik ve çirkin bir düşmanlık…

Geçtiğimiz cuma günü Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın verdiği hutbenin ardından bir açıklama yayımlayarak Ali Erbaş’ı hedef alan Ankara Barosu’na gerek Gelecek Partisi’nden gerekse de partinin yetkili isimlerinden tepkiler gelmeye devam ediyor.

Son olarak, Gelecek Partisi Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel, Medya Notu’na konuya ilişkin bir demeç verdi.

Meslek kuruluşu, temsil ettiği mesleğin gerekliliklerinden uzak bir üslup ile bahsi geçen güruhu temsil eden bir kurummuş gibi açıklama paylaştı

“Bir meslek kuruluşu da temsil ettiği mesleğin gerekliliklerinden çok uzak bir üslup ile adeta bahsi geçen güruha ait bir toplulukmuş, onları temsil için kurulan bir kurummuş gibi bir açıklama paylaştı” diyen Gelecek Partili Gözel, “Öncelikle şunu görmemiz gerek, İlâhi hükümlere bundan üç yüz sene önce de çağ dışı diyenler vardı, bundan bin sene önce de eşcinsellik ve savunucuları vardı.” derken “Bundan üç bin sene önce de yine benzeri hükümler, benzeri karşıtlar ve benzeri kavgalar vardı.” şeklinde konuştu.

Gözel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dolayısıyla bu ‘asırlar öncesinde kaldı, artık değişti’ edebiyatını bir kenara bırakalım. Alışkanlıklarımız, yaşam tarzımız teknolojik imkanlar belli ölçüde değişse de insan fizyolojisi ve psikolojik çatışmaları büyük ölçüde aynı kalıyor ve sosyolojik meselelerin özü de dönüp dolaşıp insan fıtratının bu değişmeyen taraflarına tekabül ediyor.”

Marjinallik tarihin her döneminde vardır

Marjinallik tarihin her döneminde vardır diyen Gelecek Partili Gözel, “Yani her dönemde topluma aykırı, uçta duran ve belli örgütlenmelerle toplumu kendi bulundukları uca çekmeye çalışan insanlar olmuştur. Buna karşın yine her dönemde ilahî hükümler, gelenekler ve ahlaki normlar toplum yapısını korumaya çalışmıştır. Bu çatışma tarihle yaşıttır. Bu sebeple savundukları çok çağdaş ve inovatif bir meseleymiş gibi İslâmî hükümlere asırlar öncesinden diyerek hakaret etme çabaları bilgisizlik, bağnaz bir tarafgirlik ve çirkin bir düşmanlıktır.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri