Ana SayfaTürkiyeMustafa Gözel: Uyuşturucu tedavisi gören gençlerimizin yüzde 70’e yakınının işsiz olduğunu görüyoruz

Mustafa Gözel: Uyuşturucu tedavisi gören gençlerimizin yüzde 70’e yakınının işsiz olduğunu görüyoruz

Gelecek Partisi’nin Ankara’da düzenlediği uyuşturucu çalıştayında konuşan genel başkan yardımcısı Mustafa Gözel, uyuşturucuyla ilgili dehşete düşüren sayıları paylaştı.

Özellikle uyuşturucu kullanımında gençlerin kıskaca alındığını belirten Gözel, şunları kaydetti:

Türkiye’de en az bir defa uyuşturucu madde kullanmış insan sayısı maalesef 7 milyonun üzerinde.

Türkiye’de uyuşturucu bağımlıların sayısının yaklaşık 2 milyon olduğu öngörülmekte. Maalesef bunların yüzde 80’inde fazlası 20-35 yaş aralığında. Yani gençler oluşturuyor.

Her yıl 300’ü aşkın vatandaşımızı uyuşturucudan dolayı kaybediyoruz. Kaybettiğimiz vatandaşlarımızın yüzde 90’ından fazlası yine 35 yaş altı. Dolayısıyla uyuşturucu madde bağımlılığı haslaten gençlerimizi kıskaca alan bir bağımlılık.

Birçok gencimiz uyuşturucu illetinden dolayı suça bulaşmış durumda. Bu suçlar sadece uyuşturucu kullanmakla ilgili suçlar değil. Onu elde etmek için hırsızlık, gasp gibi suçlar da bulunuyor.

15-25 yaş arası kapalı infaz kurumlarında bulunan gençlerimizin sayısı yaklaşık 90 bin civarında. Maalesef bunun 40 bine yakını uyuşturucu satmak ya da kullanmakla ilgili.

İşsizlik vurgusu

Uyuşturucu tedavisi gören gençlerimizin yüzde 70’e yakınının işsiz olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla işsizliğin ortaya çıkardığı sonuçlar gençlerimizi madde bağımlılığına itebilmekte.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri