Ana SayfaTürkiyeMustafa Gözel'den Boğaziçi tepkisi: Bu zihniyete kayyum atayabiliyor muyuz?

Mustafa Gözel’den Boğaziçi tepkisi: Bu zihniyete kayyum atayabiliyor muyuz?

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Gençlik Politikaları Başkanı Mustafa Gözel, Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne Prof. Dr. Melih Bulu'nun atanmasının ardından bugün kampüste çıkan olaylara ilişkin konuştu

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı değerlendirmede bugün Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrencilere yapılan polis müdahalesini eleştirdi.

Gözel, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Bu zihniyete kayyum atayabiliyor muyuz?” ifadelerini kullandı.

Şehir Üniversitesi hatırlatması!

Gözel, geçtiğimiz yıl kapısına kilit vurularak Marmara Üniversitesi’ne devredilen ve eğitim – öğretim faaliyetleri sonlandırılan Şehir Üniversitesi’ni de hatırlatarak “Boğaziçi’nde “üniversitemizde kayyum istemiyoruz” diyen gençlerin koluna kelepçe takan, Şehir Üniversitesinin kapısına kilit vuran, Akla, bilme, özgürlüğe balta vuran bu zihniyetle sonuna kadar mücadele edeceğiz!” dedi.

Ne olmuştu?

Geçtiğimiz Cuma günü Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne Prof. Dr. Melih Bulu atanmış, Bulu’nun daha önce AK Parti’den milletvekili seçimleri için aday adayı olması eleştirileri beraberinde getirmişti.

Bulu’nun atanması üzerine bugün Boğaziçi Üniversitesi’nin Rumeli Hisarı kampüsünde toplanan bir grup öğrenci atamayı protesto etmek için toplanırken polis müdahalesiyle karşılaştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri