Ana SayfaTürkiyeMustafa Gözel'den Milli Eğitim Bakanlığı'na 'Çin' tepkisi

Mustafa Gözel’den Milli Eğitim Bakanlığı’na ‘Çin’ tepkisi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın “Hayalimdeki Çin” konulu bir resim yarışması düzenlemesine tepki yağarken konuya ilişkin bir açıklama da Gelecek Partili Gözel'den geldi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel, Milli Eğitim Bakanlığı’nın açtığı “Hayalimdeki Çin” adlı resim yarışmasına tepki gösterdi.

Çin’in Doğu Türkistan’da uyguladığı zulüm nedeniyle tüm dünyada yaptırımlar uygulanırken Türkiye’de düzenlenen resim yarışmasına da tepkiler gelmeye devam ediyor. MEB Ortaoğretim Genel Müdürlüğü tarafından okullara gönderilen yazıda “Hayalimdeki Çin” temalı bir resim yarışması düzenledi. Tepki çeken yarışmanın temasının, Türkiye – Çin Diplomatik İlişkilerinde 50. Yıl olması nedeniyle belirlendiği bildirildi.

Mustafa Gözel: Hayalimdeki Türkiye, soydaşlarına sahip çıkan, sus pus olmayan bir Türkiye!

Kişisel Twitter hesabı üzerinden konuya ilişkin bir paylaşımda bulunan Gelecek Partisi Gençlik Politikaları Başkanı Mustafa Gözel de yarışmayı eleştirdi.

Gözel, paylaşımında “Çin’i bilmem ama hayalimdeki Türkiye, bu ülkenin çocuklarına, gençliğine Çin ile ilgili hayal kurdurmak yerine, soydaşlarına sahip çıkan, zulme karşı sesini yükseltebilen, sus pus olmayan bir Türkiye! #hayalimdekiçin” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri