Ana SayfaTürkiyeMustafa Gözel'den Şehir Üniversitesi'nin dijital arşivinin kapatılmasına tepki

Mustafa Gözel’den Şehir Üniversitesi’nin dijital arşivinin kapatılmasına tepki

Gelecek Partisi Gençlik Politikaları Başkanı Mustafa Gözel, Şehir Üniversitesi'nin dijital arşivine erişim engeli getirilmesine tepki gösterdi

Gelecek Partisi Gençlik Politikaları Başkanı Mustafa Gözel, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İstanbul Şehir Üniversitesi’nin dijital arşivinin kapatılmasına tepki gösterdi.

Gözel, yaptığı paylaşımda “Şehir Üniversitesi’ni hukuku hiçe sayarak kapatanlar o gün gençleri düşünmedikleri gibi, bugün de önemli bir kültür ve bilim mirası olan Şehir Üni. Kütüphanesindeki eserleri hem fiziki hem dijital erişime kapatarak, gençlere ve eğitime verdikleri önemi(!) göstermeye devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Türkiye’nin en iyi kütüphanelerinden birisine sahip olan ve dijital bünyesinde 500 bini aşkın kitap, belge ve döküman barındıran üniversitenin dijital arşivine erişim sağlanamıyor. Konuya ilişkin yetkililerden herhangi bir açıklama gelmezken  ‘earsiv.sehir.edu.tr’ ve ‘bellek.sehir. edu.tr’ adresine erişim sağlamak isteyen kullanıcılar ‘Bu siteye ulaşılamıyor yazısıyla karşılaşıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,683TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri