Ana SayfaTürkiyeMustafa Gözel'den Soylu'ya sorular

Mustafa Gözel’den Soylu’ya sorular

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel, kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla Selçuk Özdağ'a yapılan saldırılara ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya birtakım sorular yöneltti

Gelecek Partisi Gençlik Politikaları Başkanı Mustafa Gözel, geçtiğimiz hafta Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yapılan saldırıya ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya bazı sorular sordu.

Gözel, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Suni gündemleriniz bitti ise sormak istiyorum” diyerek İçişleri Bakanı’na 5 soru yöneltti:

İşte Gözel’in Soylu’ya yönelttiği sorular:

Sayın İçişleri Bakanı;

  1. Genel Başkan Yardımcımız Selçuk Özdağ’ın uğradığı saldırı hakkında ülkenin İçişleri Bakanı olarak neden hiçbir kınamada bulunmadınız?
  2. Organize ve senkronize olduğu ayan beyan ortada olan, hatta bazı MHP’li isimlerin desteklediği ve sahiplendiği saldırıyı, henüz hiçbir delil yok iken neden apar topar “tepkisel” olarak niteleyerek normalleştirmeye ve meşrulaştırmaya çalıştınız?
  3. En küçük tıkırtıdan bile darbe iması çıkartırken, Ülkü Ocakları Ankara yöneticisi olduğu ortaya çıkan saldırganın “Erdoğan’ı darbe ile indirmeyi” hedeflediklerini açıkça ifade eden sözlerine neden sessiz kaldınız?

Öncelikle kıymetli validenize sarf edilen ahlaksız ifadeleri şiddetle kınıyoruz. Malesef bu ülkede bu tür sözlü saldırılara maruz kalan yalnızca sizin anneniz değil. Birçok kadın, birçok anne, birçok eş, birçok evlat bu ahlaksızlıklara günbegün maruz kalıyor. Devlet adamlığı odur ki, yalnızca yakınlarının değil, evvela kimsesizlerin, mazlumların, hakkını savunacak kudreti olmayanların hukukunu korusun.

  1. Neden bugüne kadar bütün bu ahlaksız saldırılara sessiz kalırken, tam da böyle bir zamanlama ile parti içi bir tartışmanın fitilini ateşleyerek gündemi değiştirme çabasına girdiniz?
  2. Savcılar tehdit edilirken, gündemdeki saldırı olayları ve yargı tartışmalarıyla oklar MHP’ye yönelmişken bu okların yönünü neden kendi kabinenizdeki Adalet Bakanı’na çevirdiniz?

Özetle; Erdoğan’ı ve partinizi ateşe atmak pahasına MHP’yi korumayı mı tercih ettiniz?

Bu soruları 83 milyonun İçişleri Bakanı olmanız sebebiyle size yöneltiyor ve 83 milyon adına sizden cevap bekliyoruz.

Mustafa Gözel
Genel Başkan Yardımcısı

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,924TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri