Ana SayfaTürkiyeMustafa İlbak'tan billboard krizine ilişkin açıklama: Gelecek Partisi'ni reddetmemiz söz konusu değil

Mustafa İlbak’tan billboard krizine ilişkin açıklama: Gelecek Partisi’ni reddetmemiz söz konusu değil

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İlbak, Gelecek Partisi'nin geçtiğimiz yıl kuruluş aşamasında İlbak Holding'ten billboard kiralama talebi reddedilmesine ilişkin bir açıklama yaptı

DEVA Partisi’nin bu perşembe günü gerçekleştireceği 1. Olağan Kongresi için billboardları kiraladığı İlbak Holding’in geçtiğimiz yıl kurulan Gelecek Partisi’nin lansman duyurusu için kiralama talebinin reddettiği öne sürülmüştü.

Gelecek Partisi’nin iletişim faaliyetlerini yürüten Taha Ün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Geçen yıl Gelecek Partisi kurulurken Murat İlbak’ın sahibi olduğu şirketin Ankara’da bulunan reklam mecralarını ücreti mukabilinde kiralama talebimiz reddedilmişti” derken “Şimdi gördüm Deva Partisi için bu talep olumlu neticelenmiş. Bir yılda kat ettiği demokratik olgunluk sevindirici” ifadeleriyle konuyu sosyal medyanın gündemine taşıdı.

Hasan Basri Akdemir: CHP’ye de engelleme söz konusu!

TV5 sunucusu Hasan Basri Akdemir de Taha Ün’ün paylaşımından alıntı yaparak söz konusu şirket tarafından aynı engellemelerin CHP’ye karşı uygulandığını da öne sürdü. Akdemir, mesajında “Gelecek Partisi’nin kuruluşunun afişlerine ‘parasıyla’ izin vermeyen şirketin daha önce CHP’nin de outdoor reklamlarını engellediği haberleri medyada yer alıyor.” ifadelerine yer verdi.

Mustafa İlbak: Gelecek Partisi’ni reddetmemiz söz konusu değil

Telefonla ulaştığımız İlbak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İlbak ise Gelecek Partisi’ne yönelik bir engellemenin söz konusu olmadığını, partiden kendilerine bu yönde bir talep gelmediğini belirterek “Anayasal çerçevede faaliyetlerini sürdüren her parti ücreti karşılığında mecralarımızı kullanabilir” diyerek iddiaları reddetti. Gelecek Partisi’nden kendilerine bir kiralama talebi gelmediğinin altını çizen İlbak, “Bunlar tamamıyla dedikodu” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri