Ana SayfaTürkiyeMustafa Karaalioğlu: İYİ Parti'nin cumhur ittifakına katılmayacağı kesinleşti

Mustafa Karaalioğlu: İYİ Parti’nin cumhur ittifakına katılmayacağı kesinleşti

MHP ve İYİ Parti'nin dün gerçekleşen grup konuşmalarının ardından İYİ Parti'nin cumhur ittifakına katılmayacağının netleştiğine dair yorumlar çoğaldı.

MHP ve İYİ Parti’nin dün gerçekleşen grup konuşmalarının ardından İYİ Parti’nin cumhur ittifakına katılmayacağının netleştiğine dair yorumlar çoğaldı.

Karar gazetesinin haberine göre, Taha Akyol ve Mustafa Karaalioğlu, günün öne çıkan haberlerini Ortak Akıl’da yorumladı. Akşener ve Bahçeli’nin dünkü Meclis grup konuşmalarını değerlendiren Mustafa Karaalioğlu, İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı’na katılmayacağının kesinleştiğini söyledi.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in konuşması yorumlayan Mustafa Karaalioğlu, “Devlet Bahçeli’nin ve Akşener’in dünkü konuşmalarından sonra İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı’na katılmayacağı kesinleşti. İYİ Parti’nin oylarında bir artış var. Bu Akşener’in liderliğinde olan bir şey” dedi.

Karar gazetesinin deneyimli kalemi Taha Akyol “Meral Akşener, eskiden beri tanıdığım bir politikacı. Dün konuşan Akşener rol yapmıyordu. Kendisi olarak konuşuyordu. Çok dik duran bir kadındır.” diye konuştu.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Akşener hakkındaki sözleriyle ilgili konuşan Taha Akyol, “Devlet Bahçeli’nin Akşener’le ilgili açıklamalarını dinleyenler daha 3-4 ay önce ‘eve dön’ diyen sen değil miydin? der. Bir insan 3 ayda mı FETÖCÜ oldu?” diye karşılık verdi.

Cumhur ittifakına katılmayacağı netleşti

Devlet Bahçeli ve Akşener’in dünkü Meclis grup konuşmalarından sonra İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı’na katılmayacağı kesinleştiğini belirten Karaalioğlu şunları kaydetti:
“2019 yerel seçimlerinden sonra Cumhur İttifakı’nın oyları düşünce, İYİ Parti ve Meral Akşener’e bir ilgi başladı. Hem MHP’den hem AK Parti’den. Yerli ve Milli olarak taltif edildi. O bütün suçlamalar FETÖ, şunlar bunlar bitti. Yeri Cumhur İttifakı diye açık çağrılar yapıldı. Dün itibariyle bu dönem de kapandı. Dün Bahçeli grup konuşmasında çok ağır dile yeniden geri döndü. MHP mahfillerinden hakaretamiz ifadeler geldi. Bununla birlikte Cumhur İttifakına katılmayacağının kesinleştiği bir anı dün yaşamış olduk. Bir ara açılan Cumhur İttifakı’nın arzuları talepleri dönemleri de kapanmış oldu. “

Berat Albayrak’ın dönüşü

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Berat Albayrak açıklamasını değerlendiren Taha Akyol, “Erdoğan’ın çıkışları Berat Albayrak’a zemin hazırlıyor olabilir. yeni bir göreve getirmek isteyebilir. Albayrak’ı Numan Kurtulmuş’un yerine getirebilir” diye konuştu.
Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa eden Berat Albayrak’ın yeniden siyasete dönme ihtimalini değerlendiren Mustafa Karaalioğlu ise “Berat Albayrak’a zemin hazırlıyor olabilir ama onun kendisi ve AK Parti için ne kadar büyük bir politik bir risk olduğunu da görmeyecek kadar coşku içinde değil. Biz işin siyasi tarafını konuşuyoruz ama 130 milyar dolar nerede? Sırf bakan başarılı olsun diye 130 milyar dolar kalorifer kazanına atılan kömür gibi yanıp gitti.” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri