Ana SayfaTürkiyeMustafa Karaalioğlu: Naci Ağbal’ın gidişi Berat Albayrak’a bir ödül

Mustafa Karaalioğlu: Naci Ağbal’ın gidişi Berat Albayrak’a bir ödül

KARAR yazarı Mustafa Karaalioğlu, Naci Ağbal'ın görevden alınmasını Berat Albayrak'a ödül olarak yorumladı

Karar yazarı Mustafa Karaalioğlu, Naci Ağbal’ın Merkez Bankası Başkanlığı görevinden alınmasını, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa eden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’a bir ödül şeklinde yorumladı. 

Karar TV’deki “Ortak Akıl” programında konuşan Karaalioğlu, “Naci Ağbal’ın görevden alınması, faiz bahanesiyle sayın Berat Albayrak’a bir ödül. Gerekçesi faiz. Ağbal faiz arttırıyor, Cumhurbaşkanı da faize karşı malum. Kendisi faiz artışına onay vermişti. Naci Ağbal’ın bu vazifeyi kabul ederken, Türk ekonomisinin neyin gerekli olduğunu konuşmaması mümkün değil.” ifadelerini kullandı.

Karaalioğlu şu ifadeleri kullandı: 

“Konuşmuş olduğunu biliyoruz. Erdoğan’ın faiz artışlarından bihaber olması söz konusu değil. Ama Erdoğan’ın öyle bir kredisi var. Bir iki ay önce Naci Ağbal geldi. ‘Her şey çok güzel oldu. nitekim piyasaya da yansıyor’ deyip bunun takdirini yaptı. ‘Küresel değişimlere uygun bir değişiklik yaptık’ diye de altını çizdi. Ama ‘bu adam faiz arttırıyordu’ deyip görevden alabilecek bir krediye sahip. Dolayısıyla faizi sebep gösterip Berat Albayrak’ın gidişine neden olduğu için Naci Ağbal’ın görevden alındığı teorisinin hemen hemen kesin olduğunu görüyorum”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri