Ana SayfaTürkiyeMustafa Öztürk AK Parti'den istifa etti: Ahmet Davutoğlu hareketinin ilkelerine yakınım

Mustafa Öztürk AK Parti’den istifa etti: Ahmet Davutoğlu hareketinin ilkelerine yakınım

AK Parti’den istifa eden son isim Mustafa Öztürk oldu. AK Parti’nin eski Bursa milletvekili olan Mustafa Öztürk, istifasını “İlkelerime yakın bulduğum oluşum Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun yürüttüğü harekettir” sözleriyle duyurdu.

24. Dönem AKP Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Öztürk, açıklamasında, “Yurt içi ve dışında Milletvekili olarak şerefimle çeşitli görevlerde partime ve ülkeme hizmet ettiğim Ak Parti üyeliğinden üzülerek ayrılmış bulunmaktayım” ifadelerini kullandı.

“Ülkemizin içinde bulunduğu siyasi, siyasal ve ekonomik durumları da bulundurarak, istifa sürecimi ertelemiştim” diyen Öztürk, “Ancak partimin yetkili organları gelinen bu noktada öz eleştiriye açık olmadığını gördüm” diyerek istifasını açıkladı.

Öztürk sözlerine şöyle devam etti:

“AK Parti’nin kuruluş felsefesinde özgürlükçü bir duruşla, bazı kurumların tekelinde olan siyasetteki zincirlerinin kırılması vardı, bunu da bazı dönemlerde başardık. AK Parti’nin hak ve hakikatin yanından uzaklaşarak siyaseti kendi çıkarları doğrultusunda yapan kişiler tarafından kullanılmasına zemin hazırladığını düşünüyorum. Kul ve kamu haklarının olmazsa olmazımızdan hızla uzaklaştırıldığımızı da belirtmek isterim. Bilgiye dayalı, Türkiye’de siyasette değişim ve dönüşümü gerçekleştirecek, kurumsallaştıracak ve geleceğe umutla bağlanacak yeni bir siyasi partiye fikren ve gönül olarak destek olacağım.”

Mustafa Öztürk: Davutoğlu’nun hareketinin ilkelerine yakınım

Mustafa Öztürk, gazetecilerin ‘fikren ve gönül olarak destek olacağınız yeni parti hangisi’ sorusu üzerine şunları söyledi:

“İlkelerime yakın bulduğum oluşum Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun yürüttüğü harekettir. Çok sayıda eski Bakan, İl Başkanı ve Milletvekili de oluşum içerisinde yer almakta. Çok kısa bir sürede partinin kurulacağını öngörüyorum.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz