Ana SayfaTürkiyeMustafa Sarıgül: İlk turda kendi adayımızla seçime gireceğiz

Mustafa Sarıgül: İlk turda kendi adayımızla seçime gireceğiz

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Parti olarak biz, ilk turda kendi adayımızla seçime gireceğiz" dedi

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Kimseyi ittifaklar konusunda ikiye bölmek istemiyoruz. Parti olarak biz, ilk turda kendi adayımızla seçime gireceğiz. İlk turda da bütün milletimiz bizim partimizin adayına büyük bir ilgi gösterecektir” ifadelerini kullandı.

Partisinin Afyonkarahisar İktidara Hazırlık Merkezi’nin açılışını yapan Mustafa Sarıgül, ardından bir otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Sarıgül, ‘Seçimlerde hangi partilerle ittifak  yapacaksınız?’ sorusunu; “Partimiz, ittifakını yurttaşlarımızla ve milletiyle yapacak” diye yanıtladı.

Mustafa Sarıgül, halkın ittifaklar nedeniyle bölünmesini istemediklerinin altını çizerek, şunları söyledi:

“Biz, Türkiye Değişim Partisi olarak sağ elimizle sol elimizi birleştiriyoruz. ‘Ben insanım’ diyen herkesle beraberiz. O nedenle ilk turda, o ittifakı da bu ittifakı da doğru bulmuyoruz. Kimseyi ittifaklar konusunda ikiye bölmek istemiyoruz. Parti olarak biz, ilk turda kendi adayımızla seçime gireceğiz. İlk turda da bütün milletimiz bizim partimizin adayına büyük bir ilgi gösterecektir.”

Sarıgül, Cumhurbaşkanı adaylarını da partisinin kurucular kurulu üyelerinin, milletin teveccühüne göre belirleyeceğini söyledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri