Ana SayfaTürkiyeMustafa Şentop, Barış Atay'a yapılan saldırıyı kınadı

Mustafa Şentop, Barış Atay’a yapılan saldırıyı kınadı

TİP Hatay Milletvekili Barış Atay'ın, Kadıköy'de kimliği belirsiz kişilerce darp edilmesine ilişkin Meclis Başkanı Mustafa Şentop'tan da kınama geldi

Dün, Kadıköy’de kimliği belirsiz kişiler tarafından TİP Hatay Milletvekili Barış Atay’ın saldırıya uğramasının ardından TBMM Başkanı Mustafa Şentop bir açıklama yaptı.

Süreçle ilgili olarak yetkililerle görüşüp bilgi aldığını belirten Mustafa Şentop “Bir milletvekiline yönelik yapılan fiziki saldırı tasvip edilemez. Kınıyorum. Olayın bütün boyutlarıyla araştırılması, faillerin tespiti ve soruşturulması için gerekenler yapılmaktadır” diye konuştu.

Ne olmuştu?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Twitter’da yaşadığı atışmanın ardından Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Barış Atay, İstanbul Kadıköy’de kimliği belirsiz 5 kişilik grubun saldırısına uğramıştı. 

Soylu ile Atay arasında uzman çavuş Musa Orhan’ın ismini karıştığı tecavüz iddiasıyla ilgili atışma yaşanmıştı.

Atay, Siirt’te intihar girişiminde bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 18 yaşındaki İpek Er’e ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçlamasıyla tutuklanan daha sonra tahliye edilen Musa Orhan’ı kastederek, İçişleri Bakanı Soylu’ya “Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın” demişti. Soylu da Atay’ın tweetine “Benden ‘tecavüzcü kollayıcı’ olmaz da senden tam tecavüzcü olur. Tuma’nın kollayıcısı… Dikkat yakalanma…” diyerek cevap vermişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri