Ana SayfaTürkiyeMustafa Varank kendisine derdini anlatan sanayiciyi böyle tersledi: Ne istiyorsun, sadede gel

Mustafa Varank kendisine derdini anlatan sanayiciyi böyle tersledi: Ne istiyorsun, sadede gel

Mustafa Varank'ın Gaziantep’te ziyaretinde bir sanayiciyle arasında yaşanan diyalog kamuoyunda rahatsızlık yarattı.

Mustafa Varank’ın Gaziantep’te ziyaretinde bir sanayiciyle arasında yaşanan diyalog kamuoyunda rahatsızlık yarattı. Varank’ın videoda kendisine derdini anlatmaya çalışan kişiye “Ne istiyorsun? Sadede gel” diyerek çıkıştığı görüldük.

Söz konusu olay anını sosyal medya hesabından paylaşan DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanı Avukat Ertuğrul Kaya, “Lafa gelince tevazu, sahaya çıkınca ‘Ne istiyorsun sadede gel’ öyle mi? Hiç kimse Gaziantep Sanayicisi’ne böyle hitap edemez” diye tepki gösterdi.

Tepkisini, “Sayın Varank, ‘Sadede gel’ diye hitap ettiğiniz Gaziantepli sanayicimiz sizin yanlış ekonomi politikalarınıza rağmen yıllık 7 milyar dolar ihracat ile bu ülkenin ekonomisine katıyor. Sayın Varank, hani koro halinde, ‘Biz milletimizin emrindeyiz’ diyorsunuz ya. Biz sanayicimizle diyaloğunuzda durumun hamasi sloganlarınızın tam aksi olduğunu bir kez daha gördük” şeklinde sürdüren ve bir dönem de AKP Gaziantep Gençlik Kolları Başkanlığı görevinde bulunan DEVA Partisi İl Başkanı Avukat Kaya, şöyle devam etti:

GAZİANTEPLİ SANAYİCİLERDEN ÖZÜR DİLE

Sayın Varank, ‘Sadede gel’ diye hitap ettiğiniz Gaziantepli sanayicimiz, batırdığınız ekonomide devletten destek almadan alnının teriyle 7 milyar dolarlık ihracat destanı yazıyor.

Diğer taraftan, AK Parti Gaziantep milletvekillerinin önünde cereyan eden bu diyaloğa sessiz kalmaları da ayrıca utanç verici. ‘Bir saniye sayın bakanım, sanayicimize böyle hitap etmemelisiniz’ diyemediniz mi?

Sayın Varank, şimdi sizi derhal kaba ve üstten davrandığınız sanayicimizin şahsında tüm Gaziantep’li sanayicilerimizden özür dilemeye davet ediyorum.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri