Ana SayfaTürkiyeMustafa Yeneroğlu: Bütün milletvekillerine aşı yaptılar, siz Allah'tan kormuyor musunuz?

Mustafa Yeneroğlu: Bütün milletvekillerine aşı yaptılar, siz Allah’tan kormuyor musunuz?

DEVA Partisi'nden Mustafa Yeneroğlu, Karar TV'de aşılanan milletvekilleri hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Yeneroğlu bütün vekillerin aşılandığını söyledi.

DEVA Partisi’nden Mustafa Yeneroğlu, Karar TV’de aşılanan milletvekilleri hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Elif Çakır ve Yıldıray Oğur sorularını yanıtlayan DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, vatandaş aşı beklerken milletvekillerinin hepsinin aşılandığı söyledi.

Elif Çakır ve Yıldıray Oğur, haftanın ilk 3 günü Bi’Karar Ver’de yazılı, görsel ve dijital medyada öne çıkan haberleri yorumladı. Programın ikinci bölümüne konuk olan DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Meclis’teki milletvekillerinin aşılanması hakkında konuşan Yeneroğlu, “Milletvekilleri aşı oldu. Saklanıyor bu. Bana da iki hafta önce teklif edildi, kabul etmedim.” dedi.

Yeneroğlu: Allah’tan kormuyor musunuz?

Mustafa Yeneroğlu şunları kaydetti:

“3 hafta önce bana da söylediler. Ben de ‘arkadaşalar siz Allah’tan korkmuyor musunuz’ dedim. Biz nasıl millete örnek olacağız. Yaş haddine bakılmaksızın bütün milletvekilleri oldu. Ben olmadım. Çünkü ahlaki bulmuyorum. Duyurmamaya çalışıyorlar. Ben ahlaki ve etik bulmuyorum. Bu çok yanlış bir şey. Bizden önce aşı olması gereken insanlar var. Sağlık görevlileri var, güvenlik görevlileri var, askerlerimiz var, cezaevlerindeki insanlar var. Hiç olmaması gereken bir çok milletvekilinin aşı olduğunu öğrenince çok üzüldüm. İktidar muhalefet fark etmiyor.”

Plan Külliye’de sansürlendi

İnsan Hakları Eylem Planı’nın sansüre uğradığını belirten Yeneroğlu, “Adalet Bakanlığı’nın hazırladığı İnsan Hakları Eylem Planı Külliye’de bayağı bozuldu. Süzgeçten geçtikten sonra onaylandı” diye konuştu.

Eylem planının AK Parti tarafından benimsenmediğini ifade eden Yeneroğlu, “İnsan Hakları Eylem Planı’nı AK Parti benimsemedi. AK Parti Grubu’nun benimseyip bu eksikleri gördük değişikleri yapacağız demesi gerekiyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı’nın ön sözünü okusa kendine göre yapıldığı sanıp ‘siz benimle dalga mı geçiyorsunuz’ derdi” dedi.

Ezan okunan ülkede zalimlik olur mu?

İktidar milletvekillerinin haksızlıklar karşısında sessiz kaldığını söyleyen Mustafa Yeneroğlu:  Ezan okunan bir ülkede bu kadar zalimlik olabilir mi? Bu kadar zalimliğe nasıl susabiliyorsunuz? ‘Bizi de vatan haini bizi de FETÖCÜ ilan ederler’ deyip susuyorlar.

Din eğer insanlara örnek insan olma noktasında değerler sunmuyorsa o zaman dinin bir özelliği kalmaz ki. Din tamamen afyonlaştırılmış durumda olur” ifadelerine yer verdi.

Muhalefet partilerinin, iktidarın engellemelerini bahane etmemesi gerektiğini belirten Yeneroğlu, “Daha da kötü günler yaşayacağız. İktidar muhalefeti daha da kriminalize edecek, ötekileştirecek ve baskı kuracak. Çünkü iktidar bitti.” sözlerine yer verdi.

15 Temmuz sonrası yüzbinlerce vatandaşın terör soruşturması geçirdiğini ifade eden Yeneroğlu, “Adalet Bakanlığı resmi rakamlarına göre 2016-2019 yılları arasında 1 milyon 97 bin kişi terör örgütü soruşturması geçirdi. 400 bin insan kovuşturma geçirdi. Bu korkunç bir şey. Aile olarak düşünün. 5-6 milyon terör örgütleri ile ilişkili olarak değerlendiriliyor. Bir insanın terör örgütü üyesi olarak değerlendirmesi için ceza hukukundaki yer alan maddelere göre o örgütün vasfı ve bilinci içinde o örgüte destek veriyor olması gerekiyor. Bankaya para yatırmış, sohbete katılmış, bunlar zalimlikler. Bu yargılamalar hukuksuzdur.” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri