Ana SayfaTürkiyeMustafa Yeneroğlu Hande Fırat'ın istifa haberini yalanladı

Mustafa Yeneroğlu Hande Fırat’ın istifa haberini yalanladı

Son günlerde AK Parti’ye muhalif çıkışlarıyla adından söz ettiren AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu istifa haberleriyle gündemde. İstifayı gündeme taşıyan isim Hürriyet’ten Hande Fırat oldu. Ancak Fırat’ın yazısına Mustafa Yeneroğlu’ndan flaş bir yalanlama geldi.

Hürriyet yazarı Hande Fırat, AK Parti milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun istifa ettiğini dilekçeyi de verdiğini açıkladı. Hande Fırat’ın bu açıklamasına dakikalar sonra Mustafa Yeneroğlu’ndan cevap geldi.

Mustafa Yeneroğlu, Hande Fırat’ın ‘of the record’ bir konuşmayı yanlış aktardığını söyledi. 

Yeneroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “İstifa ettiğim haberi doğru değil. Hande hanım maalesef off the record bir görüşmeyi teyit bile ettirmeden, hatalı bir biçimde düşük cümlelerle vermiş.” dedi. 

İşte Yeneroğlu’nun açıklamaları:

İstifa ettiğim haberi doğru değil. Hande hanım maalesef off the record bir görüşmeyi teyit bile ettirmeden, hatalı bir biçimde düşük cümlelerle vermiş. Ben kendilerine, ‘kamuoyu üzerinden bir mesaja gerek olmadığını, Sn. Cumhurbaşkanımızın şahsımla ilgili bir güvensizliği durumunda bana doğrudan iletebileceğini ve istifamı istemesi durumunda istifamı verebileceğimi, kendisine şimdiye kadar hiçbir zaman saygıda kusur etmediğim gibi bundan sonra da etmeyeceğimi belirttim. Bunun ötesinde tüm spekülasyonlar gerçek dışı. Ben AK Partiliyim.

Yeneroğlu: Devam edeceğim

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, AK Parti’nin programı ve özgürlükçü ve müreffeh Türkiye vizyonu doğrultusunda siyaset yapmaya devam edeceğim. Bunu beni siyasete davet eden başta Sn. Cumhurbaşkanımıza ve beni destekleyen seçmenimize borçluyum.

Mustafa Yeneroğlu: Görüşlerimi gizlemem

Mücadelesini verdiğim özgürlükçü demokrasi konusunda AK Parti’yi suçlayanların birçoğunun her değerlendirme ve her öz eleştiriyi ‘hesabı ne acaba’ şeklinde algılaması benim sorunum değil. Bu bir sosyalizasyon meselesi. Ben düşük profilli hesap yapmam. Görüşlerimi hiç gizlemedim.

Bundan sonra da gizlemeyi düşünmüyorum. Bu görüşlerimle hemhal AK Parti programı ve vizyonu sebebiyle AK Parti hareketi Türkiye’de demokrasi mücadelesinin öncüsü olmuş, sessiz devrimler gerçekleştirmiştir. Bu doğrultuda daha yapılacak çok işler vardır. Hatırlatmalarım buna…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,683TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz