Ana SayfaTürkiyeMustafa Yeneroğlu ile Muhterem İnce arasında Alparslan Kuytul polemiği

Mustafa Yeneroğlu ile Muhterem İnce arasında Alparslan Kuytul polemiği

Bugün Gaziantep Kırkayak Parkı’nda, Furkan Vakfı’na mensup bir grup vakfın başkanı Alparslan Kuytul’un tutukluluğunu protesto etmek için bir gösteri düzenledi. Gösteriye yaklaşık 300 kişi katıldı. Protestonun başlamasından kısa bir sonra eylemcilerle polis arasında bir arbede yaşandı. Arbede sırasında dört polis memuru hafif şekilde yaralanırken, dördü kadın 30 kişi göz altına alındı.

Olayın ardından Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nden bir açıklama geldi. Açıklamada “dini istismar eden bir grup” ifadesi kullanılması geçtiğimiz günlerde AK Parti’den istifa eden İstanbul bağımsız milletvekili Mustafa Yeneroğlu tarafından tepkiyle karşılandı. Yeneroğlu bir tweet atarak, açıklamayı “90’lardan hatırladığımız reddiyeci ve savunmacı bir refleks” olarak nitelendirdi.

Bunun üzerine Yeneroğlu’nun tweetini alıntılayarak cevap veren İçişleri Bakanı Yardımcısı Muhterem İnce; “Açıklamayı çarpıtmak görevinizin sorumluluğuyla bağdaşmaz. Kamu düzenini bozmaya çalışanlara arka çıkışınız öfkeniz ve kininizin yansımasıdır.” şeklinde yanıt verdi.

İnce’nin bu yanıtına Yeneroğlu’nun cevabı gecikmedi. Mustafa Yeneroğlu, “Kamu görevlisi olarak bir milletvekiline yönelik bu dil yakışıksızdır. Kem söz sahibine aittir. Seviyenize düşmem. Gün gelecek bu üslubunuzdan dolayı utanacaksınız! Bizi ayıran hukuk ve vicdandır. Öfke ve kin benim yolumdan geçmez, ama siz kurumsallaştırdınız maalesef!” diyerek karşılık verdi.

Muhterem İnce’nin sözlerine sadece bu tweet ile yanıt vererek yetinmeyen Mustafa Yeneroğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü.

“Hukuk devletini tahrip eden bu zihniyettir maalesef. Hakaret ederek,üstenci dil kullanarak insanları susturacaklarını zannederler.Ülkenin iç güvenliğinden ve özellikle huzurundan sorumlulular bir milletvekili ile bu dille konuşursa, vatandaş ne yapsın!Sizi nezakete davet ediyorum! Siz nerden nereye geldiniz, ben adınıza üzülüyorum. Sivil ve vicdan okulu MGV’den otoriter, güvenlikçi, savunmacı, vatandaşa tepeden bakan bir 28 Şubat zihniyeti. Kifayete gelince, size hukuk dersi verebilirim. Fakat sizde bu anlayış varken, polis ne yapsın? Yazıklar olsun! Sizi istifaya davet ediyorum! Hiçbir memur halkın temsilcisi bir milletvekili ile bu dille konuşamaz, tehdit edemez! Yasal görevim aynı zamanda yürütmeyi denetimdir. Kolluk gücüne sahip makamınıza layık olmadığınızı gösterdiniz. Bu anlayışınız ülkeyi korku iklimine dönüştürdü.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz