Ana SayfaTürkiyeMustafa Yeneroğlu: Şehir Üniversitesi'ni ölüme mahkum etmeye çalışıyorlar

Mustafa Yeneroğlu: Şehir Üniversitesi’ni ölüme mahkum etmeye çalışıyorlar

Kısa süre önce partisinin baskı ve zorlamasıyla AK Parti’den istifa etmek zorunda bırakılan İstanbul milletvekili Mustafa Yeneroğu, Şehir Üniversitesi hakkında önemli açıklamalar yaptı. İstanbul Şehir Üniversitesi’nin ölüme mahkum edilmeye çalışıldığını belirten Mustafa Yeneroğlu, futbol kulüplerine ve inşaat şirketlerine yapılan milyarlarca liralık yardımları hatırlattı.

Halkbank’ın bütün bankalardaki varlıklarına tedbir koyduğu İstanbul Şehir Üniversitesi ile önemli bir açıklama da AK Parti’den istifa eden İstanbul Milletvelili Mustafa Yeneroğlu’ndan geldi.

Süreci bir ‘darbe’ olarak niteleyen Yeneroğlu “Futbol kulüplerine ve inşaat şirketlerine milyarlar aktarıp, ülkemizin geleceği için parlak gençler yetiştiren bir üniversiteyi hukuku ve amme menfaatini yok sayarak ölüme mahkum etmeye çalışmak, ülkemizin geldiği hali özetlemektedir” ifadelerini kullandı.

İstanbul Şehir Üniversitesi ile Halkbank arasında krize dönüşen binlerce öğretim üyesi ile öğrenci için mağduriyete dönüşen ‘kredi davası’ ve ‘üniversitenin tüm malvarlıklarına Halkbank tarafından tedbir konulması’nın ardından dikkat çeken bir çıkış da AK Parti’den istifa eden İstanbul Milletvelili Mustafa Yeneroğlu’ndan geldi. 

Süreci bir ‘darbe’ olarak niteleyen Yeneroğlu “Futbol kulüplerine ve inşaat şirketlerine milyarlar aktarıp, ülkemizin geleceği için parlak gençler yetiştiren bir üniversiteyi hukuku ve amme menfaatini yok sayarak ölüme mahkum etmeye çalışmak, ülkemizin geldiği hali özetlemektedir” diye konuştu.

Twitter’dan açıklama yapan Yenerooğlu şunları kaydetti:

“Şehir Üniversitesi’nin karşı karşıya kaldığı hukuksuzluk, ne münferit bir olay ne de yalnızca eğitim-öğretim hakkına vurulmuş bir darbedir. Hukukun üstünlüğünü savunmak ve tekmelenmesine susmamak; iddiası, adalet ve demokrasi olan herkesin en asli sorumluluğudur.

Futbol kulüplerine ve inşaat şirketlerine milyarlar aktarıp, ülkemizin geleceği için parlak gençler yetiştiren bir üniversiteyi hukuku ve amme menfaatini yok sayarak ölüme mahkum etmeye çalışmak, ülkemizin geldiği hali özetlemektedir. Susmamalı!!!”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz