Ana SayfaTürkiyeMustafa Yeneroğlu'nun istifa konuşmasında Davutoğlu referansları

Mustafa Yeneroğlu’nun istifa konuşmasında Davutoğlu referansları

Mustafa Yeneroğlu’nun istifa konuşmasındaki Davutoğlu izi dikkat çekti. AK Parti’nin kamuoyunda taraflı tarafsız herkesin saygısını kazanmış İstanbul milletvekili Mustafa Yeneroğlu istifasını açıkladı. İstifa konuşmasında yeni parti kurmaya hazırlanan Ahmet Davutoğlu’nun kanaatlerini paylaşması dikkat çekti.

Özellikle Davutoğlu’nun Nisan ayında yayınladığı manifestoyla eleştirdiği hususları benzer şekilde Mustafa Yeneroğlu’nun da dile getirmesi dikkatlerden kaçmadı.

Davutoğlu manifestoda sıklıkla AK Parti’nin kuruluş ilkelerinden uzaklaştığını dile getirmişti.

Mustafa Yeneroğlu da bugün kamuoyu önünde yaptığı istifa konuşmasında “AK Parti’nin tekrar kuruluş ilkelerine, değerlerine dönmesi gerektiğini, özgürlükçü, katılımcı ve çoğulcu demokrasiyle yol almamız gerektiğini belirttim.” ifadesini kullandı.

Mustafa Yeneroğlu’nun “AK Parti’de büyük bir çoğunluğun benim gibi düşündüğünü biliyorum” sözleri de yine Davutoğlu’nun AK Parti’de yaşanan sıkıntılardan çoğu milletvekilinin şikayetçi olduğunu ancak dile getirmeye çekindiği şeklindeki açıklamalarını getirdi akıllara.

Mustafa Yeneroğlu’nun “Liderlerin talimatları doğrultusunda şekillenen bir partiden ziyade konuşan Türkiye tasavvuruna sahip bir anlayışın olmasını istiyorum” şeklindeki sözleri de Davutoğlu’nun yayınladığı manifestodan beri dillendirdiği şu tespitleri akıllara getirdi:

AK Parti yola çıkarken sahip olduğu amaçlardan saptı. Cumhurbaşkanlık makamı ile parti genel başkanlığı ayrılmalı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz