Ana SayfaTürkiyeMüzik-Sen Yönetim Kurulu'ndan Selçuk Özdağ'a ziyaret

Müzik-Sen Yönetim Kurulu’ndan Selçuk Özdağ’a ziyaret

Müzik-Sen Yönetim Kurulu Başkanı İpek Koçyiğit ile yardımcıları Ali Abacı ve Ufuk Ünek, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ı ziyaret etti

Müzik-Sen Yönetim Kurulu üyelerinin Gelecek Partisi’ne gerçekleştirdiği ziyarete Selçuk Özdağ ev sahipliği yaparken görüşme sırasında Özdağ’ın yardımcısı Fatma Maraş ve Hakverdi Altuğ da hazır bulundu.

Müzik-Sen yetkilileri, pandemi süreciyle birlikte ekonomik darboğaza giren sektöre ilişkin sıkıntılarını dile getirirken sıkıntıların aşılması noktasında ilgilileri göreve çağırarak Gelecek Partisi’nin de taleplerini gündeme getirmesinin önemli olduğunu belirttiler.

Başkan Koçyiğit, iş güvencelerinin, sosyal haklarının ve ücret garantisinin olmadığını ifade ederek, sektörde kayıtlı 2 bin 900, kayıtsız olarak ise 1 milyonun üzerinde müzik emekçisi olduğuna dikkat çekti.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ise sanata ve sanatçılara değer vermeyen bir milletin ayakta kalamayacağına işaret ederek kültür ve sanatın Gelecek Partisi’nin öncelik verdiği konulardan olduğunu vurguladı.

Özdağ, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelir dağılımındaki adaletsizliği de derinleştirdiğinin altını çizerek “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem devreye girdiği zaman ekonomik sorunlar da büyük ölçüde aşılacaktır” diye konuştu.

Sanatçıların ekonomik sorunlarının giderilmesin noktasında kapsamlı bir çalışma yaptıklarını da sözlerine ilave eden Özdağ, “Müzik-Sen’in bizlere sunmuş olduğu raporu da inceleyerek Gelecek Partisi olarak gerekli adımları atacağız” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri