Ana SayfaTürkiyeMYK sona erdi! Ömer Çelik'ten çok ilginç Berat Albayrak açıklaması

MYK sona erdi! Ömer Çelik’ten çok ilginç Berat Albayrak açıklaması

Ömer Çelik Berat Albayrak açıklaması yaptı. Sona eren MYK'nın ardından AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, Berta Albayrak hakkında ne dedi?

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik beklenen Berat Albayrak açıklamasını yaptı. Sona eren MYK’nın ardından AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, Berat Albayrak’ın istifası hakkında ilginç ifadeler kullandı.

Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantının ardından parti sözcüsü Ömer Çelik basına açıklama yaptı.

İlk olarak İzmir depreminde halka yapılan yardımlardan bahseden Ömer Çelik’in istifa eden Hazine Bakanı Berat Albayrak hakkında söyleyecekleri merak konusuydu.

Ömer Çelik Berat Albayrak’ı es geçti

Ömer Çelik ana gündem açıklamasında Berat Albayrak’ın istiifa açıklamasına yer vermedi. Soru cevap kısmıma geçildi. Surada Ömer Çelik’e Berat Albayrak’ın istifası soruldu.

İşte Ömer Çelik’in Berat Albayrak cevabı…

MYK gündemini sizlerle paylaştım. Göreve getirme, görevden alma Cumhurbşakanlığı makamının takdirindedir. Bu konuda açıklama yapmam söz konusu değil. Sayın Cumhurbaşkanımız kendi takdirini uygun gördüğü şekilde kamuoyuyla paylaşacaktır. Yetki verme, yetki alma cumhurbaşkanlığı makamının takdirindedir. Bu MYK’nın konusu olan bir konu da değli. Bu cumhurbaşkanlığı kabinesiyle ilgili.

Devlet krizinden bahsedenler var. Böyle bir durum yok. Bir devlet krizinden bahsedecek şekilde ortada bir tıkanma, bir aksama söz konusu değildir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri