Ana SayfaTürkiyeNaaş-ı Muhteremler Erzurum’da

Naaş-ı Muhteremler Erzurum’da

Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde, İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde oynanacak Naaş-ı Muhteremler adlı tiyatro oyunu seyircilerini bekliyor. 1-2 ve 5 Mayıs’da 19:00’da gösterime girecek oyun, müstehcenlik içermeyen, iki perde halinde bir aile komedisi.

Naaş-ı Muhteremler oyunun sıcak, sevimli bir hikâyesi var. Mutlu bir hayat yaşayan emekli Büyükelçi Rauf Bey ile, kırk yıllık eşi Muazzez Hanım Gönüllerince dekore ettikleri bir evde yaşıyorlar. Hayatlarında ki, mutlu beraberliğin sonucu Tuğgeneral bir oğulları ve evli kızları olmak üzere iki çocukları var. Hayattan tek istekleri huzur olan aile, her karı-koca arasında olduğu gibi, zamanla tatlı tartışmalar yaşıyor. Bir gün, bir sabah kapının çalmasıyla sakin, gürültüsüz yaşanan hayatlarında beklenmedik bir fırtına başlar. Beklenmeyen bir konuğun gelmesi, sakin havadan sonra başlayan bir fırtınanın öncüsü olur.

Tayfun Türkili’nin kaleminden dökülen oyunu Murat Karasungur, Şeyma Kemaloğlu, Mustafa Çobanoğlu, R.Oğulcan Pirpir, Yağmur Göral, Burak Taygun, Nisa G.Ayık, Büşra Özyazıcıoğlu, Furkan Çetinkaya, Furkan İlbay, Emin Teber, Ertuğrul Yılmaz, Gülaydın Yılmaz, Berkay Kuzu, Sedat Kasımoğlu oynarken, Yönetmen koltuğunda da Murat Karasungur yer alıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz